artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian
Orurowanie i opony w rozmiarze 235/65 R16, a do tego napęd na wszystkie koła – Kampervan Dexter 570 4×4 jest gotowy na niejedną wyprawę życia!
  fot. ACK Benimar Polska Orurowanie i opony w rozmiarze 235/65 R16, a do tego napęd na wszystkie koła – Kampervan Dexter 570 4×4 jest gotowy na niejedną wyprawę życia!

Kampervan Dexter 570 4x4

Najnowsza propozycja ze stajni Karmann-Mobil to obietnica podróży w każdych warunkach pogodowych i po każdej nawierzchni. Kampervan Dexter 570 4x4 o sekwencyjnym napędzie na wszystkie koła stanowi idealną bazę wypadową dla dwójki podróżnych. I jest wszechstronnie przygotowany na zimowy caravaning.

Orurowanie przednie nie pozostawia wątpliwości. Kampervan Dexter 570 4×4 to pojazd dzielny w terenie. Gotów na każdą wyprawę. Obojętnie w jakich warunkach drogowych przyjdzie nam podróżować, na postoju dwójka podróżnych może cieszyć się autarkią na najwyższym poziomie. Dość powiedzieć, że w standardzie otrzymujemy podgrzewany zbiornik na ścieki, a wszystkie rury wodociągowe są gruntownie zaizolowane.

Specjaliści z Karmann-Mobil, biorąc na warsztat seryjny furgon Forda Transita, zaproponowali zabudowę kempingową o wysokich walorach termicznych z piecykiem ogrzewania postojowego o mocy 4 kW. Za punkt honoru wzięli sobie minimalizację mostków cieplnych, skoro w folderach reklamowych podkreślają, że efektem ich prac jest kampervan z podwójnymi szybami w „ciepłych” ramach okiennych, a blaszane poszycia wszystkich ścian i dachu to izolator w postaci pianki PE. I trudno odmówić kompetencji firmie, która od połowy lat 70. specjalizuje się w produkcji kampervanów. Karmann-Mobil to niemiecka marka należąca do grupy Eura Mobil.

Kampervan Dexter 570 4×4 to dobrze wyposażony pokład skrojony dla 2 osób. Blisko 6-metrowe nadwozie nic straciło użytkowego charakteru. To nadal furgon, który po otwarciu dwuskrzydłowych drzwi w tyle połknie rozmaity sprzęt i bagaż podróżnych. Przyjęty limit – mowa o tylko 2 miejscach siedzących w szoferce – pozwolił projektantom na swobodę aranżacji wnętrza dla wybitnie aktywnych podróżników. Bagaże? Masa w stanie gotowości do jazdy, a więc z kierowcą, pełnym zbiornikiem wody i po zatankowaniu paliwem, to 3154 kg, co oznacza spory zapas do 3,5-tonowego limitu dopuszczalnej masy całkowitej. Odnotujemy też nie taki drobiazg. W standardzie jest koło zapasowe – rzadkość w kamperach właśnie z uwagi na ryzyko przekroczenia dmc.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Obrotowe fotele w kabinie, praktyczny, bo składany blat stołu, minigablotka… Strefę dzienną urządzono skromnie, oszczędzając cennych centymetrów na swobodę komunikacji. Uwagę zwraca pokaźny mebel aneksu kuchennego z wkomponowaną lodówką (70 l), którego blat skrywa 2 palniki gazowe i zlewozmywak. Do tego dochodzi ciąg szafek podsufitowych. Po drugiej stronie mamy pokaźne pomieszczenie łazienki. Na pewno nie będziemy narzekać na brak swobody ruchów pod prysznicem. To akurat zasługa ukrytej w ściance umywalki, którą rozkładamy nad kasetą chemicznego WC. Niezależność dwójce podróżnych gwarantuje 80-litrowy zbiornik wody czystej i 60-litrowy na ścieki.

Wspomnieliśmy o użytkowych walorach kampervana. Dexter 570 4×4 jako bagażówka? Na czas transportu ekwipunku wystarczy złożyć do pionu stelaże 2 łóżek. Zamontowane wzdłużnie do kierunku jazdy tapczany (1970 × 930 i 1850 × 930 mm) łączą się gdzieś w połowie swojej długości. Obojętnie czy to para sobie bliskich, czy wręcz przeciwnie, sypialnia w tyle to namiastka pokoju. Ciągle mowa o dwójce aktywnych, ale Dexter 570 4×4 równie dobrze sprawdzi się w roli biznesowej salonki. To akurat zasługa sprytnie wkomponowanej miniszafy ubraniowej z drążkiem na wieszaki.

Kampervan Dexter 570

Dystrybutorzy: ACK Benimar Polska, Camel Camp
Fot. ACK Benimar Polska

kampery.ack.com.pl

Potrzebujesz akcesoriów karawaningowych? Zajrzyj do sklepu ACK.

Artykuł pochodzi z numeru 2 (104) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10
Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator14.04.20220 zdjęć 5