artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian
Kamper w Dacii? Zobaczcie wnętrza
  fot. Yevana.com

Kamper w Dacii? Zobaczcie wnętrza

Przekształcanie zwykłych samochodów w kampery stale zyskuje na populaności. Na YouTube znajdziemy wiele poradników i relacji video w stylu - „jak zrobiłem kampera”. Na rynku nie brakuje też oczywiście firm zajmujących się tym w sposób profesjonalny.

Kamper w Dacii? Zobaczcie wnętrza 1Oczywiście najczęstszą bazą dla takich rozwiaząń są samochodowy dostawcze – jak Ducato, Boxer czy Master, lub różne modele z grupy VW. Ale nie zawsze. Ciekawą ofertę ma hiszpańska firma Yevana, które zabudowuje samochody osobowe Dacia Dokker. To o tyle ciekawe rozwiązanie, bo cena takiej Dacii na rynku wtórnym jest dość przystępna, a przestrzeń wewnątrz udało się tu zagospodarować dość ciekawie.

Podwójne składane łóżko (195 cm x 110 cm), lodówka, zbiornik na wodę czystą (32 litry), zewnętrzny prysznic, ogrzewanie – to składa się na wyposażenie pojazdu. Znajdzie się też miejsce na telewizor.

Cena? Od 10 tysięcy euro. Ale pokazujemy to głównie po to, by pokazać interesujący naszym zdaniem układ. I być może zainspirować ...

A sama baza? Dacia z jednej strony może się dziś pochwalić jednymi z najwyższych wyników sprzedaży w Polsce. Rekordy popularności bije oczywiście model Duster – ze względu na dość niską cenę, jak na auto typu SUV (już od 65 tys. zł). Oczywiście, nie brakuje też głosów krytycznych dotyczących jakości stosowanych w tych autach komponentów. Ale to już temat na zupełnie inną rozmowę. Na pewno warto zwrócić uwagę na ciekawe silniki i fabrycznie montowane w Daciach instalacje gazowe.

Kamper w Dacii? Zobaczcie wnętrza 2

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
na podstawie: yevana.com


Piotr Łukaszewicz26.03.20220