artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - Makita 01.06-30.06 Sebastian
Hobby: nowości na sezon 2023
  fot. Hobby

Hobby: nowości na sezon 2023

Premiera nowej Maxii 585 UL to najważniejsza, ale nie jedyna zapowiedź Hobby na sezon 2023. Mniejszych i większych zmian doczekają się również inne gamy modeli niemieckiego producenta.

Nowoczesny, minimalistyczny design i odrobina skandynawskiego „hygge”. Od premiery Hobby Maxia i jej dwa układy wywołują zachwyt wśród wielu fanów kempingów. Na sezon 2023 linia rozrośnie się o kolejną propozycję. Dmc 1700 kg, 2,5 metra szerokości i około 7,69 metra długości – Maxia 585 UL jest znacznie dłuższa niż jej mniejszy brat Maxia 495 UL.

Większa przestronność, to i więcej miejsca dodatkowego do przechowywania – tu w postaci dużej szafy i szafek z wysuwaną szufladą. Model wyposażony został również w dwa panele narożne z lampkami w części wypoczynkowej w kształcie litery U, które zapewniają więcej światła wieczorem.

Excellent – nowe wykończenie mebli
Na sezon 2023 zaktualizowany zostanie wybór wykończeń mebli dla popularnej gamy modeli Excellent. Nowoczesne wykończenie w kolorze antracytu z jasnymi elementami zapożyczone zostało z wersji Excellent Edition.

A skoro wspominamy już o Excellent Edition, począwszy od sezonu 2023 ta gama dostępna będzie w 10 układach. Rodziny z pewnością zainteresują aż cztery układy z łóżeczkami dla dzieci. Excellent Edition 650 KMFE ma nawet oddzielny pokój dziecięcy z częścią wypoczynkową i stołem. Od strefy dla dorosłych przestrzeń ta oddzielona została zasłoną.

Prestige – nowa tapicerka
Nowej, jasnoszarej tapicerki doczekają się modele z serii Prestige. Hobby używa niezwykle trwałych tkanin Vivalife, które wykonane są z włókien upcyklingowych i w pełni nadają się do recyklingu. Można je łatwo czyścić wilgotną ściereczką i miękką szczoteczką.

Zmiany w kuchni
Od sezonu 2023 wszystkie przyczepy kempingowe Hobby będą wyposażone w nową, niezwykle funkcjonalną kombinację płyty grzejnej ze zlewem.

Dirk Gottwald, szef działu projektowania przyczep kempingowych w firmie Hobby:

Płyta grzejna i zlewozmywak są oddzielone, ale oba mogą być pokryte panelami z czarnego szkła. To nie tylko dobrze wygląda, ale także chroni przed kurzem, zapewniając jednocześnie dodatkową powierzchnię roboczą.

To nie wszystko. Niemal wszystkie przyczepy kempingowe wyposażone w lodówkę Super Slim Tower wyposażone będą teraz w dwuzawiasową, 130-litrową lodówkę absorpcyjną z wyjmowanym 12-litrowym zamrażalnikiem. To krok naprzód pod względem wygody, ponieważ zawartość lodówki jest w takim układzie łatwo dostępna z obu stron. W 157-litrową lodówkę kompresorową z 18-litrowym zamrażalnikiem wyposażona jest standardowo Maxia 660 WQM.

Wszystkie przyczepy kempingowe i kampery firmy Hobby będzie można zobaczyć na targach Caravan Salon w Düsseldorfie, które odbędą się w dniach od 26 sierpnia do 4 września 2022 r.


Krzysztof Dulny 20.06.20220 zdjęć 6