artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-30.09 Sebastian
Frankia I890 GD – prestiżowy gigant od niemieckiej marki

Frankia I890 GD – prestiżowy gigant od niemieckiej marki

Frankia wie, jak stworzyć kamper prawdziwie luksusowy! Ta niemiecka marka ma już spore doświadczenie w produkcji dużych pojazdów. Prym wiedze tutaj zwłaszcza seria F-Line na bazie Fiata Ducato. To pojazdy, które zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach – nic dziwnego więc, że zrobiły furorę już od pierwszych chwil pojawienia się na rynku. Tym razem chcielibyśmy szczególnie przyjrzeć się jednemu projektowi Frankii, czyli I890 GD. Skrót GD oznacza 2 osobne łóżka znajdujące się z tyłu pojazdu (zamiast klasycznego łoża małżeńskiego). Dlaczego ten kamper zasługuje na swoje 5 minut? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Frankia I890 GD – komfort w każdym miejscu
Przy tak dużej długości kampera Frankia I890 GD (aż 8,9 m) wnętrze można było zaplanować z nieco większym rozmachem niż w przypadku mniejszych domów na kółkach. Nie dziwi więc fakt, że we frankii sama kuchnia MaxiFlex osiąga długość aż 1,60 m. To pozwoliło na stworzenie naprawdę dużej i wygodnej przestrzeni roboczej, w której gotowanie, przygotowywanie posiłków czy nawet odstawienie talerzy po obiedzie nie stanowi żadnego problemu. W samej kuchni można znaleźć też lodówkę o pojemności 188 l oraz kuchenkę gazową. Na życzenie klienta kampera można doposażyć również w piekarnik.
Strefa wypoczynkowa i jadalniana również zasługują na słowa uznania. Obrotowe fotele umieszczone w kabinie kierowcy można zwrócić w kierunku stołu, by zwiększyć przestrzeń do wspólnego biesiadowania. Luksusowe siedziska barowe to jedno z tych rozwiązań, które zdecydowanie wyróżniają Frankię 890 GD spośród innych kamperów premium dostępnych na rynku.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Tutaj spożywanie posiłków, wspólne gry czy popołudniowa kawa odbywają się przy zachowaniu pełńej wygody. Frankia I890 GD jest wyposażona w duży stół (105 cm długości), który można szybko rozłożyć – dzięki temu momentalnie zyska aż 143 cm długości. Przy samym stole można znaleźć również gniazdka oraz uchwyty do ładowania smartfonów czy innych sprzętów elektronicznych. To znacząco ułatwia np. wspólne oglądanie filmów, ale również zdalną pracę, a także naukę. Taki rozwiązanie jest zdecydowanie bardzo praktyczne i upraszcza codzienne funkcjonowanie w kamperze.
Na uwagę zasługuje też przestronna łazienka z osobną toaletą i dużą kabiną prysznicową – tutaj również można liczyć na pełną wygodę podczas codziennej pielęgnacji. Co więcej, frankię można wyposażyć w zbiornik wody o pojemności aż 300 l!

Frankia I890 GD – prestiżowy gigant od niemieckiej marki 1

Frankia I890 GD – pojazd dla 4 osób
Nie wspomnieliśmy jeszcze o części sypialnianej, a ta też zdecydowanie zasługuje na uwagę! Model Frankia I890 GD posiada wspomniane już 2 osobne łóżka z tyłu pojazdu, każde o długości 2,1 m i szerokości 1,6 m. Dodatkowo w przedniej części pojazdu znajduje się duże opuszczane łóżko, na którym wygodnie mogą spać 2 osoby. To czyni Frankię I890 GD pojazdem czteroosobowym, idealnym dla rodzin lub dla osób, które lubią podróżować z najbliższymi przyjaciółmi. W pojeździe przewidziano również 4 miejsca siedzące dla kierowcy i pasażerów, dlatego ten model nie będzie odpowiedni dla osób, którym zależy na spędzaniu czasu w kamperze większą grupą (np. pięcio- czy sześcioosobową).

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10
Co ważne, Frankia I890 GD jest w pełni przygotowana do warunków zimowych. Odpowiednia izolacja (na którą producent daje 11 lat gwarancji!) oraz ogrzewanie zapewniają komfort podróżowania nawet przy minusowych temperaturach. Jeśli lubicie więc korzystać z podróżowania przez cały rok, z frankią nie musicie z tego rezygnować. Duży, wygodny dom na kółkach sprawdzi się niezależnie od tego, czy preferujecie wakacje na Lazurowym Wybrzeżu, czy może raczej zimowe szaleństwa na stokach. 
Warto też wspomnieć o dobrym oświetleniu kampera. Światła LED zapewniają możliwość swobodnego oglądania filmów czy czytania książek w różnych miejscach w pojeździe. Dzięki temu nawet w późnych godzinach wieczornych czy nocnych nie musisz rezygnować z ulubionych aktywności!
Frankia I890 GD ma wiele zalet, ale największą z nich jest oczywiście maksymalny komfort podróżowania. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu to 5,5 t, a sama ładowność wynosi 1550 kg. Nie musisz więc obawiać się o ostrożne dobieranie bagażu – producenci frankii zadbali również o komfort w tym zakresie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o modelu lub obejrzeć pojazd na żywo, zapraszamy do kontaktu z dealerem kamperów i przyczep kempingowych CarGO!

Artykuł pochodzi z numeru 4 (101) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator17.05.20220 zdjęć 2