artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - bookingcamper
Dwa razy Vantana proszę…

Dwa razy Vantana proszę…

Hobby to jedna z najpopularniejszych marek na polskim rynku, znana od lat praktycznie wszystkim, którzy mieli jakikolwiek kontakt z przyczepami kempingowymi. No właśnie, ale czy wiecie, że Hobby to również kampery?

Hobby posiada w ofercie świetnie wyposażone i nie gorzej wyglądające vany wpisujące się wręcz idealnie w obecne trendy panujące na caravaningowym rynku. Poznajcie obie serie: Vantana Ontour i Vantana De Luxe.
Dziś wszyscy szukają kampervanów – to trend widoczny nie tylko u naszych zachodnich sąsiadów. Cała Europa potrzebuje kamperów zwinnych, szybko przemieszczających się, będących w stanie wjechać wszędzie tam, gdzie zwykły „dom na kołach” utknie. Mają przewagę prędkości, a dla wielu są też bardziej przytulne. Wbrew pozorom nie zawsze są to pojazdy przeznaczone wyłącznie dla par. Ba, w przypadku marki Hobby, promującej się jako „rodzinna”, byłoby to wręcz nietaktowne.
Zacznijmy od Vantany Ontour. Za podwozie odpowiedzialny jest tutaj Citroën Jumper. Ten pojazd to całkiem niezły „entry level”, co można przetłumaczyć jako kamper dla początkujących, dopiero zaczynających przygodę z caravaningiem. W standardowej wersji otrzymujemy fabrycznie zamontowane wyposażenie HobbyKomplett, w którym wszystkie elementy dodatkowego wyposażenia wkalkulowano już w cenę podstawową pojazdu. W wyposażeniu tym znalazły się m.in. system nawigacyjny i centrum multimedialne Wi-Fi PIONEER z ekranem dotykowym, kamerą cofania oraz instalacja satelitarna TELECO i wiele innych. Nie brakuje też markizy dachowej, systemu rolet przyciemniających, 90-litrowej lodówki z dwustronnym otwieraniem czy też wysuwanej skrzynki na butle gazowe. 

ReklamaSródtekstowy YT PC
Vantana Ontour występuje w 2 układach podłogowych: K60 FT i K65 ET. Różnią się one wyglądem tylnego łóżka. W pierwszej wersji mamy dwuosobowe łóżko ułożone wszerz pojazdu, w drugiej – 2 pojedyncze z możliwością ich połączenia. W obu przypadkach otrzymujemy bardzo dużą ilość miejsca do spania. Długość łóżek przekracza 2 m!
Vantana De Luxe z kolei, jak sama nazwa wskazuje, to ekskluzywna wersja kampervana od Hobby. Jej podwoziem jest najnowsza wersja Fiata Ducato ze 140-konną jednostką napędową pod maską. Na tle poprzednika wyróżnia się m.in. dodatkowym oknem umieszczonym w przedniej części pojazdu, tuż nad szoferką. Pozwala to lepiej rozświetlić wnętrze i poprawia poczucie dostępnej przestrzeni. W ofercie znajdziemy dwie różne wersje stylistyczne. Nie brakuje jasnych akcentów „domowych”, pojawia się też wersja nieco bardziej modernistyczna.
Tutaj też mamy do wyboru 2 układy różniące się od siebie łóżkiem w tylnej sypialni. Cechą wspólną obu serii jest obszerna przestrzeń robocza w kuchni. Bezproblemowo przygotujemy tam posiłek, a produkty spożywcze przechowamy w 90-litrowej lodówce kompresorowej Dometic. Jak w prawdziwym kamperze nie mogło tu też zabraknąć otwieranego stołu jadalnego za kabiną kierowcy. Miłym dodatkiem są szuflady i szafki z tak zwanym „cichym domykaniem”.
Ostatecznie naszą uwagę i tak najbardziej przykują design obu serii oraz ich wyposażenie. Kampervany marki Hobby po prostu mogą się podobać, a lista wyposażenia standardowego i opcjonalnego zadowoli każdego. To bardzo dobry wybór dla poszukiwaczy szybkiego, mobilnego, świetnie wyglądającego „domu na kołach”.

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
Dystrybutor: Hobby

Artykuł pochodzi z numeru 6/1 (103) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator09.11.20220