artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Dla wypożyczalni lub dużej rodziny
  fot. Piotr Łukaszewicz

Dla wypożyczalni lub dużej rodziny

Czas czytania 4 minuty

W firmie taniekamperowanie.pl pod Pruszkowem, będącej oficjalnym dilerem włoskich kamperów marki Rimor, mieliśmy okazję zobaczyć, jak zmieniła się bardzo popularna seria Evo. Pierwszym poliftowym modelem, jaki przyjechał tu na miejsce, jest Rimor Evo 5 – sześcioosobowa alkowa, która bez wątpienia sprawdzi się w wypożyczalniach, ale jest także bardzo interesującym rozwiązaniem dla dużej rodziny.

Włoskie pojazdy marki Rimor przebojem wdarły się do pierwszej dziesiątki najczęściej rejestrowanych kamperów w Polsce. Trudno, żeby było inaczej, skoro przy niewygórowanych cenach możemy dostać dobrze doposażone pojazdy z praktycznym układem wnętrza. Ceny prezentowanego modelu zaczynają się od 260 tys. zł brutto z podatkiem akcyzowym! Niewiele jest takich ofert na rynku. Na niską cenę wpływa oczywiście także baza tego auta – jest to dwulitrowy Ford Transit, co wiąże się z niższą akcyzą. Układ wnętrz, dość oczywisty dla alkowy, pozostał bez zmian. 2 miejsca do spania mamy na tylnym łóżku poprzecznym, 2 kolejne rozkładamy przy rozszerzonym wcześniej stoliku, a 2 ostatnie naturalnie w alkowie. Do dyspozycji otrzymujemy także łazienkę z wydzieloną kabiną prysznicową, część kuchenną z dość sporym blatem roboczym i bardzo duży garaż – ogrzewany, oświetlony, otwierany z obu stron pojazdu, z dostępem od wewnątrz.

Co więc się zmieniło? Przede wszystkim zmodyfikowany Rimor Evo 5 sprawia wrażenie bardziej przestronnego. Rozjaśnione wnętrza, odświeżona tapicerka, nowe fronty w szafkach robią bardzo dobre wrażenie. Kolorystyka to zawsze kwestia gustu. Moim zdaniem to zmiana szczególnie istotna. W ostatnim czasie z kamperami marki Rimor miałem styczność kilkukrotnie. I przyznam, o czym wspominałem też w testach, że właśnie kolorystyka wnętrz była jedną z tych rzeczy, które najmniej mi odpowiadały.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Oczywiście zmian jest więcej. Już w wersji standardowej otrzymujemy oświetlenie zewnętrzne, duże okno w drzwiach wejściowych, wewnątrz pojazdu mamy na ścianach praktyczne dodatki, jak organizery, jest nowa podłoga imitująca domowe płytki. Zlew w kuchni wyposażony został w pokrywę, co zwiększa i tak już sporą przestrzeń roboczą. Ściana w przestronnej kabinie prysznicowej stylizowana jest na kamienną, co w połączeniu z przyjemnym oświetleniem ledowym daje bardzo fajny efekt.

Zmodyfikowano także konstrukcję stołu w części salonowej. I to także bardzo dobra zmiana, a właściwie jedna z kluczowych. Podróżując w 6 osób, miejsca przy stole w pojeździe zwykle brakuje. Tutaj możemy go powiększyć, montując dodatkową część blatu. Ten sam element przyda się nam także wtedy, kiedy w oparciu o stół będziemy tworzyć kolejne miejsca do spania. Przy tak dużym bagażniku i licznych szafkach wewnątrz pojazdu nikomu z 6-osobowej załogi nie powinno zabraknąć miejsca na odzież czy akcesoria do podróży.

W firmie taniekamperowanie.pl możecie go zarówno kupić, jak i wynająć, co jest bardzo dobrym sposobem na przetestowanie kampera przed zakupem. Rimor Evo 5 to model bardzo popularny wśród właścicieli wypożyczalni, ale też osób prywatnych – najczęściej z dużymi rodzinami.

Taniekamperowanie.pl

Artykuł pochodzi z numeru 2 (104) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.

ReklamaŚródtekstowy 2 ACSI

Piotr Łukaszewicz24.03.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News