artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Całoroczny podróżnik. Sprintcar GT 690 L

Całoroczny podróżnik. Sprintcar GT 690 L

Można powiedzieć, że Sprintcar przebojem zdobywa rynek caravaningowy. Przypomnijmy – założona w 1999 r., specjalizująca się w produkcji autobusów i mikrobusów firma płynnie zreformowała profil działalności, do oferty produkcji luksusowych busów dodając usługi zabudowy kampervanów.

Tym razem w ofercie Sprintcar pojawia się adaptacyjny model zabudowy – GT 690 L. Jest to propozycja dla całorocznego vana, co daje gwarancję zbudowania jednostki z wykorzystaniem najbardziej wydolnych termicznie rozwiązań w parze z zabezpieczeniami instalacji przed wpływem niskich temperatur. Już pierwszy rzut oka na specyfikację utwierdza w przekonaniu, że tym kampervanem można pojechać na wyprawę mimo trzaskającego mrozu.
Podstawowe walory, które budują niezależność pogodową, to zastosowanie 19-milimetrowej izolacji termiczno-dźwiękowej ścian bocznych Armaflex wraz z wełnianą izolacją sufitową i podłogą typu sandwich, składającą się z 20-milimetrowego styroduru, lekkiej 10-milimetrowej sklejki, wykładziny PVC i dywanu, którymi wyłożono korytarz. Za ogrzanie powietrza będzie natomiast odpowiedzialny piec Autoterm 4 kW. Oprócz wspomnianych podstawowych parametrów oferta zawiera większość wyposażenia uznawanego za niezbędne podczas bytowania z dala od siedlisk ludzkich. Znajdziemy tu więc inwerter 1000/2000 W, przepływowy bojler 9 l o mocy 300 W, podgrzewany zbiornik na szarą wodę o pojemności 75 l, 2 akumulatory o wydajności 120 Ah, moskitierę i dużo dodatków. Oczywiście toaleta z łazienką i wyspowa kuchnia z 2 palnikami i całkiem dużą ilością miejsca na przygotowanie potraw dopełniają całości. Podobnie jak 3 panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 270 W, które przekonują, że mamy do czynienia z wszechstronnym kampervanem.

ReklamaSródtekstowy YT PC
sprintcar.pl

Artykuł pochodzi z numeru 2 (104) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator19.11.20220 zdjęć 5