artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Benimar Mileo 263 to 5-osobowy kamper w klasie 3,5 t dmc
Benimar Mileo 263 to 5-osobowy kamper w klasie 3,5 t dmc

Benimar Mileo 263

Czas czytania 3 minuty

739 cm długości, 289 cm wysokości i 230 cm szerokości – tak prezentują się gabaryty kampera typu półintegra na bazie Fiata Ducato z hiszpańskiej stajni Benimar. To jeden z siedmiu z kolekcji Mileo, który z myślą o sezonie 2022 pokazano w najnowszej specyfikacji wnętrza.

Wśród bogatej oferty pakietów dodatkowych i opcji pozwalających na personalizację pojazdów firma Benimar oferuje jeden szczególnie godny uwagi. Modele z kolekcji Mileo z oznaczeniem Northautokapp mają tę zaletę, że doskonale zniosą trudne zimowe warunki. Ich wyróżnikami są m.in. poliestrowe wzmocnienie zabudowy czy okna D-Lux z podwójnymi szybami. Cieszące się sporym wzięciem wśród Skandynawów, gwarantują przyzwoite walory termiczne. W standardzie jest 4-kilowatowe olejowe ogrzewanie postojowe lub tej samej mocy gazowe – Truma Combi. 
Słów więcej o konstrukcji zabudowy. Struktura części mieszkalnej powstaje według nowej technologii ISB, co oznacza wyeliminowanie drewnianych elementów stelaża. W ich miejsce zastosowano wodoodporne materiały XPS. Z kolei zabudowę części mieszkalnej wykonuje się z profili PCV o wysokiej gęstości. Całość tworzy niewrażliwą na wilgoć strukturę. Bazę dla tak produkowanej zabudowy kempingowej stanowi Fiat Ducato. Kamper w połowie zintegrowany z kabiną doposaża się w poszerzoną tylną oś (1980 mm), co oczywiście poprawia prowadzenie pojazdu w zakrętach.

Benimar Mileo 263 1

Hiszpanie w roku modelowym 2022 wprowadzili kilka ulepszeń tego dobrze znanego modelu. Benimar Mileo 263 jest nadal 5-osobowy. Główną sypialnię znajdziemy w tyle. Ulokowane z tyłu, przy obu ścianach pojedyncze łóżka można połączyć w jedno – powstaje wtedy sypialnia o wymiarach 170 × 210 cm. Pokój ten skomunikowano bezpośrednio ze strefą higieny. Do dyspozycji mamy 2 oddzielne pomieszczenia – łazienkę z umywalką i WC oraz kabinę prysznica. Ta część zabudowy kampera oddzielona jest przesuwnymi drzwiami od salonu z aneksem kuchennym, w którym z podsufitki opuszczamy elektrycznie pełnowymiarowe łóżko dla 2 osób. W salonie w kształcie litery L wystarczy aktywować teleskopową nogę stołu, by piąty z załogi znalazł swą koję, korzystając z tapicerowanych elementów siedzisk. Możemy też wybierać z jeszcze bogatszego wzornika tapicerki, a kapitańskie fotele w kabinie kierowcy mogą być w tym samym kolorze co tapicerka zabudowy. Ciekawostki aneksu kuchennego to wysuwane szuflady na garnki, okap z funkcjonalnym rozwiązaniem na przybory kuchenne i wysuwany barek, którego konstrukcja gwarantuje przewożenie nawet dziewięciu 1,5-litrowych butelek. Mileo 263 to jak dotychczas duży luk bagażowy z dostępem z obu stron samochodu. Jego wysokość w najwyższym punkcie to aż 113 cm. I wcale nie trzeba wychodzić z kampera, by skorzystać ze swoistego garażu. Rozwiązaniem jest poręczny luk załadunkowy od strony stelaża sypialni głównej.

ReklamaBenimar Mileo 263 2
Dystrybutor: ACK Benimar Polska
Fot. ACK Benimar Polska

Artykuł pochodzi z numeru 6/1 (103) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator30.07.2022
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News