artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper

W co wyposażyć dom na kółkach?

Czas czytania 4 minuty
W co wyposażyć dom na kółkach?

Do uprawiania caravaningu potrzebny jest dobrze dobrany sprzęt turystyczny ułatwiający wypoczynek.

Sprzęt
Stanowi go przedsionek lub roleta wraz z gumową podłogą, zestaw satelitarny, klimatyzator czy generator prądu. Niektóre akcesoria są niezbędne. Chodzi przede wszystkim o wyposażenie typu stoły, krzesła, leżaki, a także urządzenia do gotowania, smażenia i pieczenia, bo czymże byłby prawdziwy wypoczynek bez chwili spokoju i biesiadowania. Najważniejszym zestawem to stół i krzesła. Na polskim rynku można się zaopatrzyć w taki zestaw już za kilkadziesiąt złotych. W kraju najbardziej znane są produkty takich firm, jak np. francuska Lafuma i holenderski Dukdalf.

W co wyposażyć dom na kółkach? 1
Niska cena czy trwałość?
Za zakupem droższych akcesoriów przemawia nie tylko solidność wykonania, trwałość
i dobra jakość zastosowanych materiałów w połączeniu z ciekawą kolorystyką. ale przedewszystkim dwu-, trzy- a przypadku kolekcji Selekt firmy Dukdalf nawet sześcioletni okres gwarancji. Powoduje, on, że zakup tanich produktów każdego sezonu staje się po prostu nieekonomiczny. Niektóre modele krzeseł czy leżaków z powodzeniem stosowane są wewnątrz mieszkań, a każdy znajdzie pośród kolorystycznej i materiałowej oferty estetyczne rozwiązanie także na taras, balkon, do ogrodu czy na plażę.

Wygoda
Zastosowanie lekkich materiałów, takich jak aluminium powoduje, że zarówno stoły, jak i krzesła są lekkie i mają małe rozmiary po złożeniu. Łatwo się je przenosi, rozkłada i transportuje. Dużym powodzeniem cieszy się krzesło Dukdalfa Blues i leżak RSX Lafuma. Mając już na czym biesiadować, należy pomyśleć, jak przyrządzić smaczny posiłek. Na kempingach oprócz gotowania na zwykłej kuchence gazowej modne jest także grillowanie.

ReklamaŚródtekstowy 1 elcamperos 28.03-23.04 Sebastian
W co wyposażyć dom na kółkach? 2
Jaki grill?
Południowoafrykańska firma Cadac od wielu lat oferuje na rynku europejskim urządzenie o nazwie „Cadac Barbecue Grill”. Jest to gazowy kombajn do gotowania, ponieważ wymienne elementy pozwalają na wykonanie większości czynności kucharskich na jednym urządzeniu. W zestawie znajduje się również chiński wok. Czasami wątpliwości budzi zastosowanie gazu (propan, butan). Model mini, tzw. „Safari Chef”, również na kartusze gazowe, jest dostępny w każdym sklepie ze sprzętem turystycznym.

W co wyposażyć dom na kółkach? 3


W co wyposażyć dom na kółkach? 4
Melamina
Nieodłącznym wyposażeniem są naczynia, najlepiej z melaminy, bo jest ona lekka, praktyczna i trwała. Teraz nie trzeba dźwigać skrzynki wypełnionej ciężkimi talerzami na drugi koniec kempingu do zmywaka. Zestawy z melaminy nadają się także do mycia w zmywarce, są nietłukące, a bogata kolorystyka pozwala na wybór zestawu w zależności od gustu.
Przydatne strony www:
www.cadac.com.pl
www.lafuma.pl
www.dukdalf.pl
www.adriacaravan.pl
www.gimex.pl


Dla wszystkich stałych Czytelników “Polskiego Caravaningu” firma Adria Caravan Polska, w każdym wydaniu pisma, organizuje konkurs z nagrodami. W bieżącym numerze do wygrania dwa kombajny do gotowania firmy Cadac. Osoby biorące udział w losowaniu zestawu powinny poprawnie odpowiedzieć na następujące pytanie: Z jakiego kraju wywodzi się Cadac Barbecue Grill? Odpowiedź należy przesłać do 30 sierpnia 2006 roku na e-mail: adria@adriacaravan.pl. Więcej na www.cadac.com.pl

ReklamaŚródtekstowy 2 Camper Ride Paris Roubaix

Dorota Nowak


03.03.20090