artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Przegląd instalacji gazowej - dlaczego jest konieczny?

Przegląd instalacji gazowej - dlaczego jest konieczny?

Czas czytania 2 minuty

Koniec sezonu to doskonały moment aby przyjrzeć się bliżej naszym pojazdom i w razie konieczności przeprowadzić niezbędne czynności serwisowe.

Wraz z nadchodzącymi chłodniejszymi dniami warto szczególnie zwrócić uwagę na elementy wyposażenia naszego kampera, które będą wykorzystywane intensywniej niż podcas podróży czy kempingowania w cieplejszych miesiącach roku.

Przegląd instalacji gazowej - dlaczego jest konieczny? 1

Jednym z takich systemów jest instalacja gazowa naszego pojazdu, służąca między innymi do obsługi lodówki oraz ogrzewania. Ze względu na swój charakter i względy bezpieczeństwa wymaga naszej uwagi co najmniej raz w roku. W przypadku dalszych wyjazdów, czy korzystania choćby z infrastruktury promowej w wielu krajach jest to prawnie uregulowane. Wymagane są przeglądy instalacji gazowej potwierdzające szczelność i sprawność wszystkich jej elementów. Takie przeglądy można wykonywać w wyspecjalizowanych serwisach kamperowych posiadających specjalistyczne uprawnienia wydawane między innymi przez Deutche Flussiggas Akademie. Wykonanie przeglądu i sprawność instalacji potwierdza otrzymanie certyfikatu szczelnośći instalacji gazu płynnego w pojazdach rekreacyjnych według niemieckiej karty roboczej DVGW G 607.

Przegląd instalacji gazowej - dlaczego jest konieczny? 2

Centrum campingowe S-Camp już od wielu lat posiada autoryzację na wykonywanie przeglądów i wystawianie certyfikatów szczelności. Taki certyfikat – ważny przez dwa lata – pozwoli nam bezpiecznie i spokojnie użytkować nasz pojazd.

Wykonując przeglądy w S-Camp Bieruń otrzymujemy również:  

  • protokół z przeprowadzonej próby szczelności instalacji gazowej,
  • naklejkę na pojazd potwierdzającą sprawdzenie szczelności gazu,
  • pomoc, jeśli instalacja jest nieszczelna lub nie spełniająca odpowiednich wymagań dla instalacji caravaningowych.

Wykwalifikowana kadra może też pomóc w konfiguracji, doborze i montażu wszelkich elementów związanych z instalacją gazową, takich jak butle Gas Bank i Alu Gas, specjalistyczne reduktory oraz instalacje tankowania zewnętrznego.

Przegląd instalacji gazowej - dlaczego jest konieczny? 3


Redakcja11.11.2023
Artykuł powstał we współpracy z marką S-camp
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News