artykuły

aktualnosciAKTUALNOŚCI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Nowe akumulatory Telair TLI Premium

Nowe akumulatory Telair TLI Premium

Czas czytania 3 minuty

Ładują się o wiele szybciej oraz zapewniają dużo niższy stopień samoistnego rozładowania, co jest ważne dla pojazdu użytkowanego sezonowo! Firma Teleco poszła teraz o krok dalej w komfortowym zarządzaniu pokładowymi źródłami energii elektrycznej.

Akumulatory w technologii AGM są ulepszoną wersją standardowego akumulatora kwasowo-ołowiowego. Zbudowane na ogniwach galwanicznych są bardzo odporne na wstrząsy i wibracje. Ale to litowo-jonowe, a dokładniej litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePo4) gwarantują najlepszy stosunek ilości zmagazynowanej energii do rozmiaru i ciężaru akumulatora. Nawet czterokrotnie niższa masa w porównaniu do akumulatorów ołowiowo-kwasowych – to nie do przecenienia zdobycz dla posiadacza pojazdu kempingowego.

Jeśli zastanawiasz się, czy akumulator wytrzyma nadchodzącą zimę – postaw na wytrzymałość na rozładowanie i długoletnią sprawność akumulatorów litowych.

Dlaczego LiFePO4?

Zasobne w energię, dużej pojemność i o zredukowanej masie własnej (ważą do 70% mniej niż tradycyjny akumulator w technologii kwasowo-ołowiowej) – tak w skrócie można przybliżyć najważniejsze zalety akumulatorów litowych (LiFePO4) w porównaniu z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi.

Teraz firma Teleco poszło o krok dalej w komfortowym zarządzaniu pokładowymi źródłami energii elektrycznej. Debiutujące na rynku ładują się o wiele szybciej oraz zapewniają dużo niższy stopień samoistnego rozładowania, co jest ważne dla pojazdu użytkowanego sezonowo.

ReklamaNowe akumulatory Telair TLI Premium 1
Wymiary akumulatora

Kształt akumulatora i jego wymiary są istotnym parametrem, ponieważ każda taka bateria ma wyznaczone miejsce montażu i musi do niego pasować.

Akumulatory Telair TLI Premium 104, 120 i 150Ah to wymiary w milimetrach: 355 x 175 x 190; ważą odpowiednio: 10,5, 12,5 i 14,5 kilograma. Jest też Telair TLI Premium 200 Ah (521 x 238 x 218 mm i 23,3 kg).

Teleco oferuje teraz wszechstronny pojemnik o standardowych wymiarach DIN (L5), który może pomieścić akumulatory 104, 120 i 150Ah. Oznacza to, że starą baterię można wymienić na Telair TLI Premium bez jakichkolwiek przeróbek, by wejść w posiadanie najnowszej technologii. Oprócz wersji z pojemnikiem DIN L5 Teleco oferuje również nieco większy wariant 200Ah dla fanów caravaningu, którzy liczą się z większym zapotrzebowaniem na energię.

Najnowocześniejszy system zarządzania baterią (BMS)

Zaawansowana technologia LiFePO4 wymaga modułów BMS, czyli Battery Management System. Moduły BMS są niezwykle ważnymi elementami w zarządzaniu akumulatorami. Przede wszystkim zapewniają ochronę akumulatora przed uszkodzeniem, a co za tym idzie, przed stratą energii.

BMS zapewnia także ochronę przed awariami spowodowanymi wysokimi temperaturami, przeładowaniem i głębokim rozładowywaniem: po wykryciu minimalnego progu naładowania BMS automatycznie rozłącza baterię. Gdzie tkwi przewaga najnowszej propozycji grupy Teleco?

System Teleco Telair BMS oferuje takie dodatkowe korzyści, jak zintegrowaną komunikację bezprzewodową, która pozwala monitorować stan baterii na smartfonie. Korzystając z dedykowanej aplikacji możemy wybrać „wejście/wyjście z trybu przechowywania baterii”. To istotne w przypadku kamperów czy przyczep kempingowych użytkowanych sporadycznie. Mamy też system diagnostyczny i dziennik błędów. Skądinąd producent Telair TLI Premium deklaruje, że najnowsze akumulatory wytrzymują do 2000 pełnych cykli ładowania/rozładowania. Ponadto zastosowanie technologii LiFePO4 czyni je bezpiecznymi. Są nietoksyczne, nie wydzielają niebezpiecznych oparów i spełniają najwyższe wymogi dyrektywy środowiskowej i substancji pochodzących z elektronicznych oraz elektrycznych odpadów (UE RoHS).

Reklama
Fot. Teleco


Michał Żak21.11.20230
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News