ponad rok temu  14.04.2015, ~ Administrator   

Kamperem na Jasną Górę

Blisko 400 załóg (1000 osób) wzięło udział w III Pielgrzymce karawaningowej na Jasną Górę (11-12 kwietnia).

Inicjatorem i organizatorem pielgrzymki jest ks. Mariusz Chmura z Katolickiego Stowarzyszenia Karawaningowego „Razem w Drodze”, powołanego w lutym 2014 r.

- Chcemy zacząć sezon karawaningowy od modlitwy, od Bożego błogosławieństwa, stąd taki termin pielgrzymki ogólnopolskiej, chociaż można już powiedzieć – międzynarodowej. Są dwie załogi z Niemiec i jedna z Czech – relacjonował.

Na spotkanie przyjechały całe rodziny – dzieci, osoby młode i starsze. Część załóg zjawiło się na Jasnej Górze już w sobotę, rozpoczynając pobyt od modlitwy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej podczas Mszy św. Następnie Droga Krzyżowa na jasnogórskich wałach, a na zakończenie dnia – Apel Jasnogórski. Centralne uroczystości odbyły się w niedzielę, w Święto Miłosierdzia Bożego. Mszy św. przewodniczył ks. Mariusz Chmura, który przyznał, że spotkania na zlotach karawaningowych są dla niego obrazem wspólnoty porównywalnej do tej, w której żyli pierwsi chrześcijanie i apostołowie.- Nie ma osób, które się nie znają, mówimy sobie po imieniu, pomagamy sobie wzajemnie. Kiedy ktoś przyjeżdża na kemping i potrzebuje pomocy w rozstawieniu przyczepy, w ustawieniu kampera, inni chętnie przychodzą z pomocą. Dzielimy się tym, co posiadamy. Czasem nasze posiłki są wspólne – mówił podczas homilii. - Już po raz trzeci doświadczamy tego pięknego świadectwa naszej jedności, bo przybywamy tutaj z różnych klubów, for, są osoby niezrzeszone, nikt nie czuje się samotny, nikt nie czuje się odosobniony. Każdy z nas reprezentuje swoje kluby, wieszamy flagi, jesteśmy w strojach klubowych, ale tutaj stanowimy jedno.

Już dziś organizatorzy zapraszają na kolejną, czwartą już Ogólnopolską Pielgrzymkę Karawaningową na Jasną Górę, która odbędzie się dniach 9-10 kwietnia 2016 roku.

Więcej na: www.razemwdrodze.com

Opr. KD
źródło: www.jasnagora.pl
Fot. Razem w Drodze

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony