Reklama
Bilbord - Maista 01.04 - 30.04 Sebastian_Marko podstrony (przedłużony na maj)
ReklamaA1 - katalog ACSI

OBLICZA CARAVANINGU

ponad rok temu  22.10.2018, ~ Rafał Dobrowolski   

Przemysł caravaningowy z najlepszym wynikiem wszech czasów

fot. Bartłomiej Ryś

Do końca trzeciego kwartału tego roku zarejestrowano tyle samo kamperów i przyczep co w całym ubiegłym roku. Gdzie? W Niemczech, gdzie organizacja branżowa CIVD zebrała dane od producentów domów na kołach z całej Europy.

Niemiecki przemysł caravaningowy zamknął trzeci kwartał br. rekordowym wynikiem. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zarejestrowano tam ponad 16 000 pojazdów rekreacyjnych. Odpowiada to wzrostowi o prawie 14 procent w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Co więcej, we wrześniu nastąpił znaczący wzrost liczby nowych rejestracji kamperów i przyczep kempingowych (+ 7,2%) w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku. 

Ponad 62,5 tys. pojazdów w trzy kwartały

Aż tyle nowych domów na kołach znalazło posiadaczy w przeciągu dziewięciu miesięcy tego roku, co oznacza wzrost popytu aż o 11,5%. Największym powodzeniem cieszą się kampery (+ 14,3%). Do końca września zarejestrowano aż 41 036 fabrycznie nowych. Nieco mniejszym wzięciem cieszą się nowiutkie przyczepy kempingowe (+ 6,5%). Od stycznia w urzędach komunikacyjnych zarejestrowano takich 21 523.

Kampania wizerunkowa

Aby sprostać rosnącemu popytowi w Niemczech i Europie, producenci pojazdów i ich dostawcy poszukują wykwalifikowanych pracowników i praktykantów. Stowarzyszenie branżowe Caravaning Industrie Verbandes e.V. (CIVD) rozpoczęło nawet kampanię rekrutacyjną – to pierwsza taka inicjatywa w historii.

Inicjatywie towarzyszyć ma kampania wizerunkowa. Spoty telewizyjne na kanałach ARD, Sat.1 i Pro7 mają promować ideę caravaningu jako ucieleśnienie wolności realizowanej dzięki kamperom i przyczepom kempingowym. 

Sami zobaczcie przykładowe spoty poniżej. Co myślicie? Może czas na coś takiego u nas?

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 9
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony