Niemożliwe? A jednak - niemiecka firma stworzyła nietypowy projekt o nazwie „PlugVan”, który został zaprezentowany już po raz drugi na targach CMT w Stuttgarcie. Mówiąc wprost, to pomysł na kapsułę, którą możemy w zaledwie kilka chwil zamontować na pokładzie dowolnego auta dostawczego tworząc z niego pojazd kempingowy.
Skąd pomysł? Twórcy PlugVan’a wpadli na niego podczas targów Caravan Salon w Dusseldorfie. To tam spostrzegli, że (po pierwsze) 99,5% pojazdów napędzanych jest olejem napędowym a (po drugie) wiele z nich używanych jest w celach turystycznych zaledwie kilka tygodni w przeciągu całego roku. Czy nie lepiej mieć na codzień zwykłe auto dostawcze potrzebne np. w firmie a na wakacje w kilka chwil móc je przekształcić w kampera?
Kapsułę PlugVan można zainstalować na większości pojazdów dostawczych dostępnych na rynku Projektanci wymieniają tu m.in.
Jak wygląda proces montażu kapsuły w samochodzie? Zobaczcie na materiale video poniżej.
Kapsułę można kupić w dwóch różnych wersjach: z wyposażeniem podstawowym i pełnym. Skupmy się na tej drugiej opcji.
Po montażu, kapsułę możemy dostosować do dowolnej szerokości pojazdu. Podobnie dach, który również jest regulowany (do maksymalnie 30 cm). Przytulny salon z dwoma przeciwległymi kanapami możemy przekształcić w duże łóżko o wymiarach 200x165 cm.
Nie brakuje również kącika kuchennego z możliwością regulacji wysokości. Do tego umywalka, kran oraz wyciągany blat. Nie brakuje szaf, szufladek i schowków.Na wyposażeniu pełnej wersji znajdziemy oświetlenie LED, ogrzewanie działające po podłączeniu do zewnętrznego źródła prądu (230V), lodówkę kompresorową Dometic o pojemności 35 litrów, 2 wydajne akumulatory AGM po 70 Ah każdy, ładowarka do nich, kuchenka gazowa na kartusze, 43-litrowy zbiornik wody świeżej oraz takiej samej pojemności pojemnik na szarą. Jednostką sterującą jest 7-calowy wyświetlacz dotykowy. Producenci dorzucają do tego innowacyjną aplikację i, uwaga, Amazon Echo Plus (drugiej generacji) z pełną funkcjonalnością. Dla niewtajemniczonych: to możliwość głosowego sterowania wszystkimi funkcjami modułu mieszkalnego. Nie zabrakło również czujników, gniazd USB oraz zintegrowanego routera LTE.
Tak wyposażony modelu kosztuje od 18.990 euro (w tym 19% niemieckiego VATu). Cena wersji podstawowej zaczyna się od 13.900 euro. Za tysiąc euro mniej można kupić kapsułę „warsztatową”, przystosowaną do przewozu narzędzi (mobilny warsztat).
Serwis polskicaravaning.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.