artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian

Przekształć dowolnego vana w kampera w 5 minut

Czas czytania 3 minuty
Przekształć dowolnego vana w kampera w 5 minut
 fot. PlugVan

Niemożliwe? A jednak - niemiecka firma stworzyła nietypowy projekt o nazwie „PlugVan”, który został zaprezentowany już po raz drugi na targach CMT w Stuttgarcie. Mówiąc wprost, to pomysł na kapsułę, którą możemy w zaledwie kilka chwil zamontować na pokładzie dowolnego auta dostawczego tworząc z niego pojazd kempingowy.

Skąd pomysł? Twórcy PlugVan’a wpadli na niego podczas targów Caravan Salon w Dusseldorfie. To tam spostrzegli, że (po pierwsze) 99,5% pojazdów napędzanych jest olejem napędowym a (po drugie) wiele z nich używanych jest w celach turystycznych zaledwie kilka tygodni w przeciągu całego roku. Czy nie lepiej mieć na codzień zwykłe auto dostawcze potrzebne np. w firmie a na wakacje w kilka chwil móc je przekształcić w kampera?

Kapsułę PlugVan można zainstalować na większości pojazdów dostawczych dostępnych na rynku Projektanci wymieniają tu m.in.

  • VW Craftera / MANa TGE
  • Mercedesa Sprintera
  • Fiata Ducato/Peugeota Boxera/Citroena Jumpera
  • Opla Movano/Renault Master/Nissan NV 400
  • Ford Transit
  • Iveco Daily
  • Hyundai H350.

Jak wygląda proces montażu kapsuły w samochodzie? Zobaczcie na materiale video poniżej.

Kapsułę można kupić w dwóch różnych wersjach: z wyposażeniem podstawowym i pełnym. Skupmy się na tej drugiej opcji. 

Po montażu, kapsułę możemy dostosować do dowolnej szerokości pojazdu. Podobnie dach, który również jest regulowany (do maksymalnie 30 cm). Przytulny salon z dwoma przeciwległymi kanapami możemy przekształcić w duże łóżko o wymiarach 200x165 cm. 

ReklamaPrzekształć dowolnego vana w kampera w 5 minut 1
Nie brakuje również kącika kuchennego z możliwością regulacji wysokości. Do tego umywalka, kran oraz wyciągany blat. Nie brakuje szaf, szufladek i schowków. 

Na wyposażeniu pełnej wersji znajdziemy oświetlenie LED, ogrzewanie działające po podłączeniu do zewnętrznego źródła prądu (230V), lodówkę kompresorową Dometic o pojemności 35 litrów, 2 wydajne akumulatory AGM po 70 Ah każdy, ładowarka do nich, kuchenka gazowa na kartusze, 43-litrowy zbiornik wody świeżej oraz takiej samej pojemności pojemnik na szarą. Jednostką sterującą jest 7-calowy wyświetlacz dotykowy. Producenci dorzucają do tego innowacyjną aplikację i, uwaga, Amazon Echo Plus (drugiej generacji) z pełną funkcjonalnością. Dla niewtajemniczonych: to możliwość głosowego sterowania wszystkimi funkcjami modułu mieszkalnego. Nie zabrakło również czujników, gniazd USB oraz zintegrowanego routera LTE. 

Tak wyposażony modelu kosztuje od 18.990 euro (w tym 19% niemieckiego VATu). Cena wersji podstawowej zaczyna się od 13.900 euro. Za tysiąc euro mniej można kupić kapsułę „warsztatową”, przystosowaną do przewozu narzędzi (mobilny warsztat). Bartłomiej Ryś04.02.2020 zdjęć 7
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News