ReklamaBilbord Prenumerata
Reklama
Baner 1 - Maistria 10.07-10.08 Kempingi Sebastian

PODRÓŻE

PRZEWODNIK PO REGIONIE

Po Polsce

7 miesięcy temu  08.12.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Stacja narciarska w Zieleńcu to piękne widoki i niezwykły mikroklimat

Stacja narciarska w Zieleńcu to piękne widoki i niezwykły mikroklimat fot. Zieleniec

Mamy nadzieję, że (zgodnie z naszymi radami) nie schowaliście pod kocami swoich domów na kołach? W miniony weekend wiele polskich resortów zimowych uruchomiło swoje stoki. Tym samym rozpoczęliśmy sezon zimowy oraz powrót akcji #ZimowyPC. 

Zieleniec, jeden z najpopularniejszych, zimowych kierunków w Polsce, oficjalnie zainaugurował nowy sezon zimowo-narciarski w sobotę. Mogący pochwalić się unikalnym w skali kraju mikroklimatem ośrodek oddał do dyspozycji narciarzy 29 kolei i wyciągów, 23 kilometry tras oraz dwa snow parki. Położona na zboczach Gór Orlickich stacja narciarska to wyjątkowe miejsce na mapie turystycznych atrakcji i ośrodków narciarskich w całej Polsce. Ukształtowanie terenu oraz unikalny układ mas ciśnieniowych powietrza sprawiają, że śnieg leży tu dłużej, opady są bardziej obfite, a cały klimat przypomina parametrami ten charakterystyczny dla szczytów w odległych Alpach. Dzięki temu Zieleniec od lat słynie z nienagannych warunków narciarskich, które często panują tu jeszcze na początku kwietnia. 

Karnety do 20 grudnia można kupić z rabatem wynoszącym aż 50% - warto skorzystać już teraz. 

Karpacz też działa 

Ta zimowa miejscowość również jest warta uwagi. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na Camp66, jeden z najlepszych kempingów całorocznych w kraju, doceniany przez wielu, wielu gości. Co prawda jest on położony z daleka od centrum, ale (jak zapewnili nas przedstawiciele pola) problemu z transportem nie ma. 

Co ciekawe, w Karpaczu rozpoczęła się produkcja śniegu już w listopadzie dzięki... Fabryce Śniegu (Snow Factory). Jest to jedno z nielicznych w Polsce tak zaawansowanych technologicznie urządzeń, które umożliwia produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach, sięgających do +20°C.  Urządzenie w szybki sposób ochładza wodę do temperatury zamarzania i w efekcie końcowym otrzymywane są „suche śnieżynki” o najwyższym stopniu zamrożenia. 

Wierchomla z podstawową infrastrukturą caravaningową

Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla udostępnia bezpłatny parking, możliwość podłączenia się do prądu 230V z hotelu oraz skorzystania z toalet. Pisaliśmy o niej TUTAJ. W ostatni weekend Stacja również rozpoczęła funkcjonowanie, ale do okresu świątecznego wyciągi będą pracować tylko w weekendy. 

#ZimowyPC powraca

Już w ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy akcję #ZimowyPC, która przede wszystkim ma na celu zachęcenie naszych Czytelników do całorocznego korzystania z mobilnych domów. Pod hashtagiem można znaleźć serię artykułów i materiałach opublikowanych w social media. Polecamy szczególnie tym, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z zimowym caravaningiem i szukają fachowych materiałów na ten temat - u nas znajdziecie odpowiedź na (prawie) każdą kwestię.

 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Tomasz 2 6 miesięcy temu AD Zieleeńca Ski Arena z 02.01.2020 Muszę to napisac na wszystkich postach ponieważ obiecałem dzieciom..... Jeżeli nie uruchomicie talerzyka N5 to nigdy więcej mnie tam nie zobaczycie, a tym bardziej z dziećmi. Nie dość że warunki słabe (z 02.01.2020) to aby płynnie sie poruszać miedzy trasami szumnie zwanej SKI Areny, najlepiej ściągnac narty, albo bawić sie w zjazdówkach w Justynkę K. z niejakiej Kasiny Wielkiej.... Stary cap czekajacy na szusowanie cały rok jest w stanie to przeżyć ale survivalu i armagedonu jaki fundują organizatorzy 7 letnim dzieciom już nie... Państwo Gryglówka, Nartorama, Winterpol.. zapraszam na N5, lub zainstalujcie Camera ONLINE... jest FUN!!! A tak poważnie zróbcie w końcu coś z tym!! o śnieżeniu nie wspomnę Aaaa i jeszcze jedno pracownicy w kasie nic o tym nie wiedzą że N5 nie chodzi juz od 3 lat.... "Pełne tyłki, żenada i obciach..." "Przed upadkiem idzie pycha, a przed ruiną wyniosłość ducha" pozdrawiam, Zainteresowanych wysyłam na skiinfo...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ my_campinglife 1 7 miesięcy temu Gdzie można w Zieleńcu stanać przyczepa?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony