Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

27 dni temu  20.04.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Hiszpania kamperem? Pewnie, nawet teraz!

Wbrew pozorom, podróżowanie kamperem lub przyczepą kempingową poza granice Polski jest obecnie jak najbardziej możliwe i, co najważniejsze, bezpieczne. W naszym kraju wiosny nadal nie widać, więc cieplejsze kierunki caravaningowych wypraw są coraz popularniejsze. Hiszpania? Pewnie! Co trzeba wiedzieć przed podróżą do tego kraju? Przypomnijmy: tylko w samym Madrycie, stolicy, temperatura oscyluje obecnie w okolicach 20 stopni!

Wjazd do Hiszpanii - jak wygląda w pandemii?

W każdym przypadku należy obowiązkowo wypełnić formularz kontroli zdrowotnej (FCS) - informuje witryna Travel Safe Spain

Należy go wypełnić i podpisać elektronicznie przed wyjazdem do Hiszpanii. Można uzyskać dostęp do formularza i podpisać go za pośrednictwem portalu Spain Travel Health albo aplikacji na urządzenia Android lub iOS. Po złożeniu podpisu otrzyma się kod QR, który należy obowiązkowo przedstawić po przyjeździe do Hiszpanii (jest on ważny tylko w formacie cyfrowym. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest jego okazanie w formie papierowej przed wejściem na pokład statku/samolotu).

Testy wymagane są tylko w przypadku turystów przybywających do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską. Oznacza to, że transport kołowy (kampery, przyczepy) jest zwolniony z tego obowiązku. Według doniesień naszych Czytelników, podczas wjazdu do Hiszpanii nie ma żadnych kontroli na granicach.

Hiszpańskie życie podczas pandemii

Jak podaje Travel Safe Spain maseczki ochronne są obowiązkowe dla wszystkich osób powyżej 6 roku życia. Należy je zakładać w miejscach publicznych oraz środkach transportu publicznego. 

Na tej samej stronie możemy zapoznać się z aktualnymi zasadami związanymi z poszczególnymi, hiszpańskimi regionami. Andaluzja, chyba najpopularniejsza wśród caravaningowców, na swojej oficjalnej stronie internetowej nie podaje żadnych informacji na temat blokad, dodatkowych obostrzeń itd. Kempingi funkcjonują normalnie (z zachowaniem środków bezpieczeństwa), podobnie jak camper parki. Różnice pomiędzy kempingiem a camper parkiem wyjaśnialiśmy TUTAJ. W Hiszpanii tych drugich znajdziemy naprawdę sporo więc koszt za pobyt naszym kamperem możemy znacznie zredukować. 

Plażing? Jak najbardziej

Do Hiszpanii jedziemy m.in. po to, by spędzić czas na słynnych plażach zlokalizowanych praktycznie w całym kraju. Kraj ten dysponuje aż 8000 km linii brzegowej. Do dyspozycji turystów oddano 3000 plaż w tym aż 589 z niebieską flagą. Zaleca się zachowanie odległości „dwóch ręczników”, ale z tak długą linią brzegową nie będzie to problemem. Pamiętajmy, by zabrać też maseczkę - na niektórych plażach jej noszenie jest obowiązkowe. Sprzęt wodny? Jak najbardziej, ale zaleca się wzięcie własnej deski windsurfingowej czy SUPa. Łódki są gotowe do wynajęcia i na bieżąco dezynfekowane. Usługi użyteczności publicznej takie jak szatnie, prysznice czy toalety będą zazwyczaj dostępne przy zachowaniu odpowiednich warunków bezpieczeństwa.

Czy więc warto tam jechać?

Hiszpania klaruje się jako kraj bardzo otwarty w obecnych czasach. Dostępne są kempingi, restauracje, bary. Można swobodnie poruszać się pomiędzy regionami jednocześnie zachowując maksymalny poziom bezpieczeństwa - w końcu dom mamy zawsze ze sobą. Często kempingi w Hiszpanii są obsługiwane przez automaty - wówczas nie mamy kontaktu z żadną, postronną osobą. Wtedy pozostaje nam wyłącznie nieskrępowany relaks i odpoczynek przy zachowaniu poczucia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Czy warto? Jak najbardziej!

 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

 • 16
  ZADOWOLONY
 • 4
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ tula 2 18 dni temu Informacja chyba nie do konca sprawdzona, formularz zdrowia z kodem QR wymagany tylko przy podróżach lotniczych i morskich i transportem zbiorowym.Nie ma kontroli zdrowotnych na granicach lądowych. Brak informacji na temat tranzytu przez Francję i Niemcy/czy wymagane są testy i jakie???/ wersja angielska....https://www.mscbs.gob.es/en/profesionales/saludPublica/sanidadExterior/CHS/Pdf/PreguntasRespuestas_en01032021.pdf
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Marcin 1 24 dni temuocena: 100%  Pytanie jak przejechać przez Niemcy i Francję ? Trzeba robić testy na Covid?
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony