ReklamaBilbord - CSP 2020 31.08-05.10 Sebastian Bartek

NASZ TEST

8 miesięcy temu  15.01.2020, ~ Rafał Dobrowolski   

Dethleffs Trend T7057EB - ruszył nasz test! [FOTO]

Fot. R. Kawalec

Rodzina kamperów Trend marki Dethleffs to przede wszystkim doskonały stosunek jakości do ceny i maksymalne obciążenie użytkowe pomimo homologacji dla 4 osób. Rodzynkiem w rodzinie „półintegrali” jest T7057EB. W zwłaszcza egzemplarz, który udostępniła nam na czas testów redakcyjnych firma Wadowscy Campery. 

741 cm długości pojazdu, a zabudowa kempingowa osadzona na niskiej ramie AL-KO. Testowany model nie jest 4- a 5-osobowy. Egzemplarz z roku 2019 z przebiegiem nieco ponad 20 000 km powstał na bazie citroena z silnikiem 2.0 o mocy 140 KM. Oczywiście homologowany jest w klasie 3,5 tony DMC, więc dostępny dla każdego posiadacza prawa jazdy kat. B.

Ten testowany przez nas odebraliśmy w krakowskim oddziale firmy Wadowscy Campery (w Gaju przy ul. Myślenickiej 7). Trzeba przyznać, że pracownicy centrum caravaningowego Wadowscy Campery dołożyli wszelkich starań, by pomóc w wyborze upragnionego pojazdu i byśmy ruszyli w podróż pozbawieni wszelkich trosk. Wczoraj z kamperem odebraliśmy także… polisy ubezpieczeniowe dla całej załogi! Te pokrywają m.in. koszty leczenia czy stratę w wyniku zgubionego/zniszczonego bagażu. 

Naszym celem są górskie stoki. Dziś np. sprawdzamy warunki ośrodka narciarskiego na Chopoku (Słowacja). Dlaczego niestraszne nam będzie ryzyko przeziębienia na pokładzie akurat tego kampera?

Wersja arktyczna + ALDE

Testowany kamper ma najmocniejszą na rynku klimatyzację dachową Truma 2400 z ogrzewaniem i podłączeniem pod panel CP+. Fanów zimowego caravaningu dużo bardziej zainteresują zdobycze arktycznego pakiet ALDE. Tak! Ten model skrywa najbardziej komfortowe rozwiązanie spośród wszystkich systemów ogrzewania postojowego. Zamiast zwykłego ogrzewania nawiewowego, my korzystamy z walorów pieca grzewczego ALDE pracującego na glikol. Jest tu więc jak w domu. Za sprawą swoistych „kaloryferów” ciepło jest równomierne rozprowadzane po całej zabudowie. A za sprawą „wodnej maty” na podłodze szoferki – także w kabinie pojazdu.

Nasze pierwsze wrażenia? System okazuje się znacznie cichszy w porównaniu do powszechniej stosowanych ogrzewań powietrznych. A ogrzewane pomieszczenia stabilniejsze temperaturowo i mniej narażone na chwilowe wychłodzenie. Ta ostatnia uwaga odnosi się przede wszystkim do efektywności kaloryfera w garażu kampera, gdzie składujemy cały sprzęt narciarski.

Wynajmij sobie przygodę w firmie Wadowscy Campery

Kamera cofania CAMOS HD, dodatkowy alarm dedykowany META-SYSTEM, profesjonalny system audio… Dethleffs Trend T7057EB od firmy Wadowscy Campery skrywa wiele więcej ponadstandardowego wyposażenia. Bogato skompletowany wyceniono na 286 900 PLN (brutto). Nadmieńmy tu więc o ciekawych możliwościach sfinansowania zakupu, np. w ramach leasingu. 

Nie trzeba też być posiadaczem takiego czy innego, by poczuć frajdę caravaningu. Wypożyczalnia kamperów Wadowscy – prócz krakowskiego punktu firma zaprasza do podwarszawskich Janek przy al. Krakowskiej 18 - oferuje samochody campingowe od 370 brutto za dobę. Są to kampery dla 4-, 5- oraz 6-osobowych załóg. 
Co istotne. Wszystkie posiadają ważne przeglądy techniczne, ubezpieczenie Auto Casco oraz assistance. Do prowadzenia wystarcza prawo jazdy kategoria B. 

Zachęcony? Sprawdź ofertę wypożyczalni kamperów i przyczep kempingowych Wadowscy Campery w Jankach koło Warszawy i w Gaju koło Krakowa: http://kampery.wadowscy.pl/pl/wynajem

GALERIA ZDJĘĆ

Dethleffs Trend T7057EB - ruszył nasz test! [FOTO]
Dethleffs Trend T7057EB - ruszył nasz test! [FOTO]
Dethleffs Trend T7057EB - ruszył nasz test! [FOTO]
Dethleffs Trend T7057EB - ruszył nasz test! [FOTO]
Dethleffs Trend T7057EB - ruszył nasz test! [FOTO]

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ yaca 3 8 miesięcy temu A jak z faktyczną wagą tego campera? Ma "to" i "tamto" i jeszcze "coś"... tylko, że to ma swoja cenę - wagę. Ile tak na prawde ma ładowności?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Pvrzemek 2 8 miesięcy temu Bo to nie test tylko reklama. PC w wydanie web czy papier to tylko reklamy, niestety.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Gonzo 1 8 miesięcy temu I jak wypadł test? No w tekście nie ma o tym zbyt dużo...... :(
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony