ReklamaBilbord Prenumerata

PRZEGLĄD RYNKU

24 dni temu  16.07.2020, ~ Administrator   

Cinderalla - higieniczna i mobilna toaleta w kamperze

Cinderella to producent innowacyjnych toalet, które być może wkrótce trafią na nasz rynek. Założenie jest proste – pod wpływem bardzo wysokiej temperatury urządzenie spala wszelkie nieczystości. Opróżnianie go jest higieniczne, a odpady biodegradowalne.

Cinderella produkuje toalety nie tylko do kamperów i przyczep, ale także do domów lub domków letniskowych. Nas jednak (co oczywiste) najbardziej zainteresowały rozwiązania mobilne. Jak to działa?

To proste: przed użyciem toalety musimy włożyć do niej specjalny, papierowy „filtr”, podobny do tych, które stosujemy przy parzeniu kawy w ekspresie. Po wypróżnieniu zamykamy klapę i naciskamy jeden przycisk. Odchody automatycznie spadają do miejsca na dnie urządzenia, gdzie są wypalane za pomocą bardzo wysokiej temperatury. Rozwiązania mobilne oparte są na gazie z butli, natomiast te do domu są zazwyczaj elektryczne.

„Spaliny” odprowadzane są na zewnątrz za pomocą rury z tyłu toalety, a jednym „produktem ubocznym” spalania jest biodegradowalny popiół. Tego ostatniego jest bardzo niewiele – zaledwie „garść” pozostała (jeżeli wierzyć słowom producenta) po czterech osobach, które regularnie, przez cały tydzień korzystały z urządzenia. 

Jeżeli toaleta jest użytkowana poprawnie, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, jest higieniczna i bezwonna.

Zobacz wideoprezentację produktu, którą nagraliśmy na targach: http://bit.ly/PC_cinderella

Artykuł pochodzi z numeru 5(78) 2017 Polskiego Caravaningu

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony