ReklamaA1 - katalog ACSI

TARGI

OBLICZA CARAVANINGU

11 miesięcy temu  23.07.2019, ~ Rafał Dobrowolski   

All in CARAVANING 2019 - kolejny rekord dynamicznie rozwijającego się rynku w Chinach

Fot. Messe Düsseldorf

Pośród targów branży caravaningowej prym wiodą jesienne Caravan Salon organizowane od ponad pół wieku w Düsseldorfie. Z kolei w Azji najważniejszą areną spotkań od 2012 roku są targi All in Caravaning w Pekinie.

Tegoroczna, trzydniowa impreza (od 14 do 16 czerwca br.) na terenach Międzynarodowego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Etrong w Pekinie przyciągnęła ponad 24.000 gości co oznacza wzrost o 8% w stosunku do poprzedniej edycji. Prócz Chińczyków największą frekwencję stanowili mieszkańcy Hongkongu, Tajwanu, Niemiec, Francji, Australii, Włoch, Kanady, Indii, Mongolii, Korei Południowej, Japonii. 

Organizatorzy AiC 2019 dowodzą, że odnotowano niesamowity wzrost transakcji! Siła nabywcza gości targowych sprawiła, że zajęta powierzchnia stoisk wyniosła w tym roku 37.000 metrów kwadratowych. Wspomnijmy tu, że na czas pierwszej edycji AiC prezentowało się w Pekinie ledwie 53 wystawców na powierzchni 5 tys. mkw.

- W tym liczba transakcji handlowych przekroczyła nasze optymistyczne oczekiwania - powiedział Wolfram N. Diener, dyrektor zarządzający Messe Düsseldorf GmbH.

Każdy z ponad 200 wystawców z 22 krajów (48% wystawców to firmy spoza Chin) dowodzi w podsumowaniach targów: udało się bardzo wyraźnie pobić ubiegłoroczne rekordowe wyniki sprzedaży sprzętu caravaningowego! 

Caravaningowy boom w Państwie Środka

Minione wydarzenie dowodzi, że rosnąca siła nabywcza Chińczyków przekłada się na wzrost zainteresowania kamperami i przyczepami kempingowymi. Co sprzedaje się najlepiej? Dużą popularnością cieszą się tu dziś akcesoria turystyczne i kempingowe, produkty outdoorowe. Najwięcej nowości to urządzenia elektryczne i elektroniczne, meble i moduły kuchenne oraz łazienkowe, meble kempingowe i inne propozycje do zabudowy domów na kołach. Jakich domów? Zaskakująco dużo dla wyposażenia czy aranżacji wnętrz przyczep kempingowych. 

Takie propozycje na ogół zostały bardzo przychylnie przyjęte na czas wspomnianej imprezy.

Konferencja i wymiana doświadczeń

AiC 2019 to także bogaty program merytoryczny. Wydarzenie zdominowała tematyka związana… z przyczepami kempingowymi, aktywnością na świeżym powietrzu i turystyką. W Centrum Kongresowym Etrong w Pekinie odbyły się profesjonalne konferencje mające na celu zwiększenie wymiany międzynarodowej i doświadczeń branżowych. Frekwencja niemała, skoro doliczono się ponad 800 uczestników spotkań. 

Znawcy tematu omówili aktualną sytuację i przyszłe trendy w branży caravaningowej. O rozwoju infrastruktury kempingowej wypowiadali się eksperci z Japonii i Niemiec. Obserwatorzy mówią, że mieliśmy w Pekinie tak naprawdę „pierwszą azjatycką konferencję na temat pojazdów kempingowych”. 

To niewątpliwy sukces organizatorów – mowa o Messe Düsseldorf (Shanghai) Co., Ltd. Spółka ta działa wszak pod kuratelą organizatorów Caravan Salon, czerpiąc oczywiście najlepsze wzorce od organizatora targów Niemczech. 

Na pewno organizatorzy targów AiC 2019 zadbali o biznesowy charakter spotkań. Obyły się np. warsztaty szkoleniowe „dealerów chińsko-niemieckich”. Mowa o reprezentantach ponadnarodowych marek pojazdów kempingowych, jakie są obecne w Azji i w Europie. Pomniejsze seminaria zorganizowały stowarzyszenia branżowe.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony