artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Tom Hanks sprzedaje swojego Airstream’a

Tom Hanks sprzedaje swojego Airstream’a

Czas czytania 2 minuty

Każdy kojarzy amerykańską legendę, czyli przyczepy kempingowe marki Airstream. Model z 1992 roku właśnie trafił do oferty domu aukcyjnego Bonhams. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że przez ostatnie 30 lat korzystał z niej sam Tom Hanks. Airstream Model 34 był jego domem na większości planów filmowych.

Amerykański aktor Tom Hanks, dwukrotny zdobywca Oscara dla najlepszego aktora, osobiście zakupił ją i doposażył w 1993 roku. 

Spędziłem zbyt dużo czasu w zwykłych przyczepach o brzydkim wystroju i okropnie niewygodnych meblach. Zdecydowałem się więc kupić zupełnie nową przyczepę Airstream z wnętrzem wykonanym na moją własną prośbę - opowiada aktor.

Airstream ma ponad 10 metrów długości. Przyczepa służyła aktorowi podczas takich produkcji jak „Forrest Gump” (1993) czy „The Circle” (2017). Głównym elementem wyposażenia wnętrza jest duża, jasna sofa. Była to dla Hanksa ważna rzecz.

Chciałem też mieć normalną sofę. Kupiłem więc taką ze zdejmowanymi nóżkami aby mogła zmieścić się przez drzwi.

Niewielki kominek na dziobie niedaleko kanapy zapewnia komfort termiczny wieczorami i w nocy. Na środku przyczepy znajdziemy kuchnię wyposażoną w kuchenkę (typowo amerykańską), piekarnik oraz okap. Wszystkie akcesoria (talerze, szklanki, dzbanki do espresso) pozostają w przyczepie. Z boku meblościanki znajdziemy podpis Toma Hanksa. Ale nie tylko szafka jest oryginalnie zdobiona. Podpis znajdziemy też na klimatyzatorze dachowym. 

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Dom aukcyjny zapewnia, że przyczepa jest w świetnym stanie. Była na bieżąco serwisowana a kiedy nie była użytkowana na planie to stała w hali, osłonięta przed wiatrem i brzydką aurą pogodową. 

Przewidywana cena sprzedaży? 580,000 - 970,000 polskich złotych. 


Bartłomiej Ryś29.07.20210 zdjęć 14
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News