artykuły

niezwyklostkiNIEZWYKŁOSTKI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Bagażnik… z piecem do pizzy

Bagażnik… z piecem do pizzy

Czas czytania 3 minuty

A też kostkarka do lodu, bar, chłodziarki na wino. To i więcej na kołach zaprojektowała luksusowa marka sprzętu domowego i tak powstało nietuzinkowe auto miłośników sztuki kulinarnej. To jedyny taki egzemplarz Lexusa Monogram GX.

Rok po światowej premierze Lexusa GX amerykański oddział marki we współpracy z firmą Monogram, producentem luksusowego sprzętu domowego, stworzył wyjątkową wersję ekskluzywnego samochodu terenowego z myślą o miłośnikach sztuki kulinarnej. Monogram GX został zaprezentowany podczas targów Food & Wine Classic w Aspen.

- Lexus GX oferuje zarówno najwyższy poziom luksusu, jak możliwości prawdziwego samochodu terenowego. Dzięki współpracy z marką Monogram powstał ten wyjątkowy egzemplarz, który gwarantuje nie tylko niesamowite wrażenia podczas jazdy, ale i niecodzienne doświadczenia kulinarne - powiedziała Cynthia Tenhouse, wiceprezes Lexusa ds. marketingu.

- Monogram GX łączy świat kuchni z przygodami off-roadowymi. Żeby cieszyć się prawdziwie luksusowymi doświadczeniami kulinarnymi z dala od domu wykorzystaliśmy najlepsze sprzęty naszej marki – stwierdziła Julie Burns, dyrektor wykonawcza w firmie Monogram.

Wnętrze stworzone z myślą o foodies

Kim są foodies? To fani gastronomii i kulinarnych trendów, którzy nierzadko wybierają się w dalekie podróże, by posmakować kolejnych nowości. Prezentowany pojazd na pewno spodoba się gustującym w eleganckich otoczeniach – co innego, że nie jest oferowany na polskim rynku. Za bazę do stworzenia tego wyjątkowego projektu posłużył GX 550. Jedyny w swoim rodzaju Monogram GX z zewnątrz wyróżnia się ciemnoszarym matowym lakierem, specjalnymi felgami, mosiężnymi emblematami Lexusa oraz klamkami w tym samym kolorze, stylowym mosiężno-tytanowym bagażnikiem dachowym, a przede wszystkim dwuskrzydłowymi drzwiami tylnymi. To za nimi kryje się przestrzeń, którą zaprojektował ceniony designer Richard T. Anuszkiewicz.

ReklamaBagażnik… z piecem do pizzy 1
W bagażniku zamontowano elektryczny i ręcznie wytwarzany piec marki Monogram, w którym można wypiekać pizze czy chleby. W otwieranych drzwiach bagażnika w elegancki sposób przechowywane są kuchenne akcesoria i przybory. W uchylanych zewnętrznych panelach bocznych znalazło się miejsce na butelki z winem, kieliszki czy otwieracze.

Tapicerka w przestrzeni pasażerskiej wykonana jest ze skóry w dwóch odcieniach. Wnętrze wyposażone jest też w chłodziarki na wino czy burbon, a także wyjątkową kostkarkę do lodu, która formuje efektowne lodowe kule do napojów. W kabinie nie brakuje też kamiennych akcentów oraz mosiężno-tytanowych detali.

Fot. Lexus


Michał Żak22.06.2024 zdjęć 5
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News