artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Zapraszamy na Warsaw Caravaning Festival
  fot. Warsaw Caravaning Festival Zapraszamy na Warsaw Caravaning Festival

Zapraszamy na Warsaw Caravaning Festival

Czas czytania 5 minut

II edycja imprezy dedykowanej miłośnikom caravaningu i kempingowania Warsaw Caravaning Festival odbędzie się 13-14 maja na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie (wjazd od ulicy Puławskiej). Na liście wystawców możemy znaleźć ponad 40 firm reprezentujących ponad 60 marek. Ekspozycja zapowiada się więc bogato i co ważne, różnorodnie. Każdy miłośnik caravaningu znajdzie tutaj coś dla siebie. Oczywiście, imprezie towarzyszy zlot caravaningowy. 

„Polski Cararavaning” jest partnerem Festivalu. Serdecznie zapraszamy nasze Czytelniczki i Czytelników na wydarzenie, które zapowiada się bardzo ciekawie. 

- Maj to idealny moment na rozpoczęcie sezonu imprez caravaningowych i na spotkanie przedstawicieli branży, zlotowiczów planujących wyprawy oraz pasjonatów caravaningu, szukających nowego sprzętu i inspiracji. Jako Grupa MTP oraz Polska Grupa Caravaningowa, z przyjemnością angażujemy się w nową inicjatywę – mówi Miłosz Jankowiak, Dyrektor Festivalu.

Wystawcy i targi 

Na zeszłorocznej debiutanckiej edycji imprezy można było zobaczyć około 30 wystawców z branży caravaningowej i turystycznej, w tej chwili lista zawiera już ponad 40 firm a organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec i ekspozycja stale się powiększa. Co istotne podczas targów połączonych ze zlotem i wyścigami konnymi (to również zawiera się w cenie biletu) zobaczymy nie tylko producentów i dealerów kamperów i przyczep, ale też szereg innych produktów i usług związanych z caravaningiem i turystyką. 

Zapraszamy na Warsaw Caravaning Festival 1

ReklamaZapraszamy na Warsaw Caravaning Festival 2
Nowości i bestsellery, zarówno na sprzedaż jak i wynajem w zakresie pojazdów znów będą istotną częścią targów. O to zadbają firmy takie jak: Centrum Campingowe Kutno, CarGO!, Pro Camp, Warszawskie Centrum Caravaningu, Hymer Poznań czy też Campery Wadowscy. Zobaczymy tu zarówno kampery jak i przyczepy w różnych wariantach i z różnych półek cenowych. 

Nie zabraknie też polskich producentów przyczep jak firma Nordyński Łódź reprezentujaca fabrykę Niewiadów i kampervanów takich jak Globe Traveller, Vannado, Wavecamper czy Waldi Camp. 
Fani mniejszych konstrukcji czy też kapsuł mobilnych również najdą tu sporo dla siebie, bo na liście znalazły się firmy takie jak: ACW Adventure, Maturi, Azar4, Tischer czy Carox+.

Zapraszamy na Warsaw Caravaning Festival 3

Zwiedzający znajdą też szereg innych rozwiązań takich jak: namioty dachowe np. od Camp 4 Wheels, meble i elementy do zabudowy kamperów, skrzynie kempingowe, maty wytłumiające, banki energii i narzędzia, rozwiązania technologiczne, akcesoria biwakowe i kempingowe czy wreszcie usługi dedykowane dla caravaningu czy szerzej turystyki, doradztwo w kwestiach planowania podróży, ubezpieczeń czy leasingu pojazdów. 

Zapraszamy na Warsaw Caravaning Festival 4

Dodatkowe atrakcje i zlot 

Dodatkowo oprócz części targowej zwiedzających i zlotowicze będą mogli zobaczyć wyścigi konne w ramach grand prix, które odbędą się zarówno w sobotnie jak i niedzielne popołudnie, Strefę Retro kamperów przygotowaną przez pasjonatów z grupy Camper Majstry oraz odwiedzić vanliferów i podróżników w Strefie Vanlife. Nie zabraknie też strefy gastronomicznej z foodtruckami i wystąpień na Scenie. Warto przyjść na Warsaw Caravaning Festival już przed południem a po kilku godzinach rozmów i zwiedzania odpocząć na trybunach emocjonując się popołudniowymi wyścigami konnymi. 

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Zlot Caravaningowy towarzyszący targom rozpocznie się dzień wcześniej 12 maja od 15:00. 

Strefa Vanlife 

Druga edycja targów caravaningowych na warszawskim Służewcu, zyskała w tym roku dodatkową atrakcję w postaci Strefy Vanlife lub też „Wioski Vanlife’rów”. Zwiedzający targi i wyścigi konne będą mieli okazję poznać różne ekipy kamperowych podróżników, zwiedzić ich niezwykłe vany i posłuchać opowieści z bliskich i dalekich podróży. 

Zapraszamy na Warsaw Caravaning Festival 6Vanlife to coraz popularniejszy sposób, nie tylko sezonowego podróżowania, ale i sposobu na życie. Budowa własnego kampera na bazie vana czy ciężarówki oraz wyruszenie nim przed siebie w długą podróż, to już nie tylko marzenie, ale dla coraz większej liczby ludzi po prostu codzienność. W przestrzeni internetowej, instagrama, facebooka czy w szerzej pojętej blogosferze możemy śledzić już kilkaset kont o tematyce vanlife’u ujętej z niemal każdej strony. Od klasycznych podróży zakochanych młodych małżeństw czy par, poprzez większe ekipy np. studentów, podróżników z psem, rodziny różnej wielkości aż po pełnych pasji emerytów i samotnych podróżników. To sprawia, że każdy może znaleźć w vanlife inspirację dla siebie. 

Nasi goście to skarbnica wiedzy na temat budowy czy remontu vana, doświadczeni użytkownicy setek różnych rozwiązań i akcesoriów, które znajdziecie u naszych wystawców oraz przed wszystkim bogactwo opowieści, przygód, anegdot i porad na temat podróżowania i konkretnych państw czy regionów. Dlatego wizyta u nich to obowiązkowy punkt w czasie wizyty na imprezie. 

Swoją obecność na imprezie potwierdziły ekipy takie jak The Big Five Family czy Terasfera, a kilka kolejnych już niedługo znajdzie się na liście gości. Co ważne lista nie jest na razie zamknięta, więc vanliferzy, którzy chcieliby odwiedzić Warsaw Caravaning Festival i współtworzyć Strefę, mogą cały czas zgłaszać swój udział mailowo lub poprzez kontakt w mediach społecznościowych Warsaw Caravaning Festival. 

Serwis Warsaw Caravaning Festival.

Bilety i kontakt do organizatorów.


Piotr Kubinski18.04.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News