artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Targi caravaningowe w Villepinte pod Paryżem

Targi caravaningowe w Villepinte pod Paryżem

W 2023 roku Salon des Véhicules de Loisirs odbędzie się od 7 do 15 października. I to nie centrum wystawowe Le Bourget będzie gospodarzem tej 57. edycji targów pojazdów kempingowych, ale centrum wystawowe Villepinte.

Za nami (24.09 – 2.10) największa impreza dla fanów caravaningu we Francji. Zgromadziła 160 wystawców, ok. 80.000 gości targowych i upłynęła pod dyktandem kompaktowych kampervanów. W każdym razie ta właśnie kategoria pojazdów okazała się najmniej wrażliwa na spadki liczone liczbą nowych rejestracji (-8,66% od początku roku w porównaniu z -24,61% dla wszystkich pojazdów kempingowych). Popularność tych pojazdów była widoczna na 56. targach Salon des Véhicules de Loisirs. Minione wydarzenie to także ważny komunikat organizatora.

Rozpoczęte właśnie prace budowlane w centrum wystawienniczym Le Bourget zmusiły organizatorów paryskich targów do przeniesienia kolejnej imprezy dla fanów caravaningu i pojazdów kempingowych do nowej lokalizacji. Organizatorzy Salon des Véhicules de Loisirs 2023 zapewniają, że Parc des Expositions de Villepinte ma taką samą powierzchnię jak Le Bourget. Jest świetnie skomunikowany z portem lotniczym Charles de Gaulle i całkiem blisko centrum Paryża. A po dodaniu terenów zewnętrznych uda się skuteczniej namówić wielkich nieobecnych podczas edycji 2022. Mowa tu m.in. o marce Knaus, Weinsberg, Morelo. Kolejną nowością ma być strefa pojazdów używanych. Pomysł obliczony na przyciągnięcie fanów caravaningu zainteresowanych sprzedażą/kupnem kampera z drugiej ręki w tym roku nie wypalił właśnie na skutek przygotowań do modernizacji terenów targowych w dotychczasowej siedzibie.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Fot. salonvdl.com


Rafał Dobrowolski04.10.20220