artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Świdnicki Zlot Caravaningowy odbył się po raz dziesiąty

Czas czytania 2 minuty
Świdnicki Zlot Caravaningowy odbył się po raz dziesiąty

37 załóg, w tym grupy z Niemiec, Czech i Holandii, wzięło udział w 10. Świdnickim Zlocie Caravaningowym, który odbywał się w dniach 4-11 sierpnia na Campingu „Świdnica” nr 231.

Naszymi gośćmi byli członkowie klubów turystyki caravaningowej z Bydgoszczy, Łodzi, Kalisza, Radomia, Bytomia, Tarnowskich Gór, Poznania, Wrocławia, Świdnicy, a także z miejscowości Elbląg, Rybnik, Katowice, Zduńska Wola, Tychy, Kraków, Pszczyna. Łącznie w zlocie uczestniczyło 94 osób, w tym 10 dzieci i młodzieży.

Każda załoga uczestnicząca w zlocie otrzymała teczkę z materiałami informacyjnymi o walorach turystycznych i gospodarczych Świdnicy i powiatu świdnickiego, Wrocławia i Dolnego Śląska, a które pozyskane zostały z Urzędu Miasta, Gminy i Świdnickiego Starostwa Powiatowego oraz Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Oficjalne otwarcie zlotu odbyło się dnia 7 sierpnia o godz. 17.00. Ceremonię otwarcia w imieniu organizatorów obsługiwali: Bronisław Bienkiewicz – prezes Camping Caravaning Klub Świdnica, komandor zlotu, i dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Jerzy Żądło. Po uroczystości uczestnicy zlotu biesiadowali przy grillu, napojach i muzyce.

Tego samego dnia odbyła się piesza wycieczka z przewodnikiem po mieście i zwiedzanie atrakcji turystycznych Świdnicy – katedry, Kościoła Pokoju, Muzeum Kupiectwa i wieży ratusza. We wtorek i środę odbyły się wycieczki do Winnicy Świdnickiej i fabryki makaronu (gmina Świdnica) oraz fabryki porcelany i muzeum kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

ReklamaŚwidnicki Zlot Caravaningowy odbył się po raz dziesiąty 1
Po powrocie z wycieczki na terenie kempingu odbył się pokaz zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, ukazujący następstwa kolizji w ruchu drogowym, w tym zagrożenia dla osób bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Miały także miejsce wyjazdy indywidualne i piesze wycieczki do: Wrocławia (Panorama Racławicka), Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie, do Strzegomia na Festiwal Folkloru, na Zamek Książ i do sztolni w Walimiu i Osówce.

Zakończenie zlotu nastąpiło 11 sierpnia o godz. 12.00.

Bronisław Bienkiewicz, komandor zlotu


Administrator05.09.2017
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News