artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Przewodnik po dżungli planowania parkingów dla kamperów

Przewodnik po dżungli planowania parkingów dla kamperów

Czas czytania 3 minuty

W Niemczech działa ponad 5000 miejsc parkingowych dla ok. 73 tys. samochodów kempingowych. A to wciąż za mało, aby nadążyć za rosnącym popytem na podróże kamperami. Zbliżające się targi Caravan Salon w Düsseldorfie będą poświęcone także temu zagadnieniu.

CARAVAN SALON 2024 w Düsseldorfie otworzy swoje podwoje z unikalną na skalę światową ofertą już 30 sierpnia. Targi potrwają do 8 września 2024 r. Jak co roku, czeka nas najważniejsze w branży wydarzenie. Wiodące targi będą miejscem prezentacji czołowych producentów kamperów i przyczep kempingowych. Zwiedzający mogą spodziewać się ogromnego wyboru akcesoriów, wyposażenia technicznego, sprzętu kempingowego. Będą namioty dachowe, mobile domy, a też program merytoryczny dotyczący organizacji infrastruktury dla pojazdów kempingowych.

Życie w drodze – dla niektórych forma wypoczynku, dla wielu wyraz stylu życia opartego na wolności, niezależności i bliskości natury fascynuje coraz więcej osób. Obecnie w Niemczech dostępnych jest ponad 5000 miejsc parkingowych dla samochodów kempingowych. Stellplätze oferują postój poza kempingami dla ponad 73 000 kamperów. A potrzeby w urządzaniu przyjaznych miejsc postojowych są dużo większe. I stąd program merytoryczny wydarzenia pt. „Gut geplant und dann? Ein Wegweiser durch den Planungsdschungel”, który w wolnym tłumaczeniu brzmi: „Dobrze zaplanowane i co dalej? Przewodnik po dżungli”.

Deutscher Stellplatztag 2024 i darmowa wejściówka na targi!

ReklamaPrzewodnik po dżungli planowania parkingów dla kamperów 1
Spotkanie poświęcone urządzaniu kolejnych miejsc parkingowych – zwłaszcza w miejscach oddalonych od najpopularniejszych kierunków wypraw caravaningowych, ma uzmysłowić, że z pozoru mniej atrakcyjne turystycznie regiony mają niesamowitą szansę uczestniczenia w boomie na caravaning.

2 września, w ramach targów, spotkają się przedstawiciele gmin, a także prywatni inwestorzy. Prelekcję przygotują reprezentanci organizacji branżowej CIVD, a też ADAC i DTV. Wydarzenie połączone z prelekcjami i dyskusją rozpocznie się o godzinie 10:30. Eksperci wyjaśnią, jak efektywnie planować osławione Stellplätze i jak unikać przeszkód biurokratycznych.

Udział w wydarzeniu jest oczywiście bezpłatny, a dodatkowo otrzymasz darmowy bilet wstępu na tereny targowe tego dnia. Wystarczy zarejestrować się (tu link: https://extranet.civd.de/vf?h=PQGPLBLF). Szczegółowe informacje na temat Deutscher Stellplatztag 2024 będą wkrótce dostępne tutaj: https://www.civd.de/exposee/stellplatz-informationsportal/.

Fot. CIVD


Michał Żak28.05.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News