artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
POLBOAT YACHTING FESTIVAL

POLBOAT YACHTING FESTIVAL

Pomiędzy 15 a 18 lipca 2021, w Marina Yacht Park w Gdyni odbędzie się POLBOAT YACHTING FESTIVAL. Ale to nie tylko - jak sie okazuje - impreza dla miłośników żagli. Znajdziemy tutaj kilku dystrybutorów caravaningowych, oraz prezentacje pojazdów kempingowych. Polski Caravaning objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

A więc, we wspomnianym czasie odbędzie się druga edycja największej w Polsce wystawy jednostek pływających na wodzie. Przez cztery dni można będzie bezpłatnie podziwiać najpiękniejsze jachty żaglowe, luksusowe łodzie motorowe, houseboaty, skutery, a do tego oglądać pokazy flyboardingowe, słuchać muzyki na żywo, a także poczuć przyjemność jachtingu dzięki darmowym rejsom jachtami żaglowymi i łodziami motorowymi w ramach akcji społecznej Zostań Wodniakiem.

POLBOAT YACHTING FESTIVAL 1

Główną ideą przyświecającą organizacji POLBOAT YACHTING FESTIVAL jest promocja sportów wodnych oraz umożliwienie obecnym i przyszłym amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów żaglowych, łodzi motorowych oraz sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku - na wodzie. Jest to także wyjątkowa okazja dla polskich producentów i dystrybutorów jednostek pływających do prezentacji aktualnej oferty przemysłu jachtowego. Polski przemysł jachtowy doceniany jest na całym świecie. To jedna z najbardziej perspektywicznych i zaawansowanych technologicznie gałęzi polskiej gospodarki, kojarzona z dobrami luksusowymi oraz najwyższą jakością. Polska jest europejską potęgą i światowym wiceliderem w budowie jachtów i łodzi, wielokrotnie nagradzanych za jakość i innowacyjność. Koronawirus paradoksalnie pomógł polskiej branży jachtowej, od ubiegłego roku można zaobserwować znaczny wzrost popytu na nowe jachty żaglowe i motorowe.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Na wodę...

Podczas tegorocznej edycji w Marina Yacht Park zobaczymy blisko 60 jachtów i łodzi z czołowych polskich stoczni. Sunreef Yachts zaprezentuje 80-stopową żaglową jednostkę Sunreef 80 Double Happiness. Na jej pokładzie odbędzie się uroczyste otwarcie z udziałem ważnych osobowości z branży i administracji państwowej oraz lokalnej, a także konecrt folk-rockowego zespołu Mitra.  Galeon Yachts ze Straszyna, światowy lider w kwestii innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, w tym roku postawi aż 5 różnych modeli, w tym Galeon 325 GTO (bezkonkurencyjna nowość w ofercie stoczni Galeon). Dodatkowo po kilka jednostek wystawią Parker Poland, Northman, La Mare houseboats, Pro Air i Viko Yachts. Nie zabraknie kultowej marki Delphia Yachts, a także produktów dobrze znanych polskich stoczni - TES Yachts, Sportis, Mazuria, Koga. Na wystawie obecne będą również prestiżowe zagraniczne marki (m.in.:Jeanneau, Saxdor, Windy, Nimbus, Flipper, SeaDoo, Bavaria, Hanse, Dehler, Cranchi, Uttern), z których wiele produkowanych jest w Polsce. W związku z pandemią koronawirusa stocznie nie miały możliwości prezentacji nowych modeli na imprezach targowych, dlatego, na gdyńskiej wystawie będzie okazja obejrzeć aż siedem premier (oprócz wspomnianego Galeona 325 GTO po raz pierwszy szerszej publiczności pokazane zosstaną Maxus 34, Saxdor 320, Nimbus T8, Flipper 900 DC, Wave 50, Cranchi T36 Crossover). W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu znajdziemy produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny oraz oferty finansowania i ubezpieczenia łodzi. Na imprezie dodatkowo będzie można obejrzeć najnowsze modele kamperów, a także odwiedzić specjalną strefę Mercedes-Benz.

Reklamaśródtekstowy 2 aravanssalon mtp TARGI 06.07-23.10 Sebastian
Kampery i przyczepy

Firma Elcamp zaprezentuje rewolucyjną przyczepę Adria Astella 704 HP, która stanowi wzór luksusu i świadomego podejścia do kształtowania poczucia kompfortu. Producent rekomenduje ją jako model inspirowany marzeniami, stworzony jako coś wyjątkowego - "to luksusowa przyczepa czy mobilny dom? Może oba, skoro możesz ją holować, jak zwykłą przyczepę oraz ulokować  jak zwykły dom statyczny i w łatwy sposób zabrać ją, gdy tylko tego zapragniesz". Drugim pojazdem prezentowanym przez firmę z Krakowa będzie  kampervan Adria Twin Suprime 640 SGX. To pojazd charakterystyczny dzięki nowocześnie zaprojektowanemu wnętrzu, nowemu projektowi kuchni, czy otwartemu układowi "cabin-loft". Znajdziemy w nim również takie elementy jak ekskluzywne okno dachowe Adra Sunroof Supreme, system inteligentengo oświetlenia, ergonomiczny stół w podobnie zaprojektowanej jadalni. Smaczku dodaje możliwość wybrania różnych rozwiązań łazienkowych w fazie zamówienia.

Kolejna firma, CarGO! wystawi ekskluzywny model kampera zintegrowanego Morelo Grand Empire. To gigant zbudowany na podwoziu ciężarówki Mercedes Benz Actros 1853. Pierwsze miejsce w konkurencji kamperów nieprzeciętnych, również spod znaku premium. Tutaj postawionoo przede wszystkim na królewskie wręcz warunki mieszkalne, co umożliwia ciężarowa kategoria pojazdu i bardzo wysoki, trudny do przekroczenia limit wagowy.

Burstner Lyseo TD 736 Harmony Line zostanie natomiast zaprezentowany przez Warszawskie Centrum Caravaningu WCC. To również luksusowy kamper, chociaż w klasycznym układzie półintegry, opartej na modelu Fiat Ducato. Kamper jest wyposażony w stałe łóżko wyspowe nad dużym tylnym garażem i elektrycznie opuszczane podwójne łóżko poprzeczne nad częścią jadalną, cztery fotele podróżne, pakiet zimowych dodatków i mnóstwo innych funkcjonalności.

Spotkania i pokazy  

Wizyta na POLBOAT YACHTING FESTIVAL będzie dla gości wystawy także okazją do udziału w spotkaniach ze znakomitymi żeglarzami i zdobycia przydatnych informacji.  Pierwszego dnia imprezy o rozgrywających się w tym samym czasie w Gdyni zmaganiach w Gdynia Sailing Days oraz o żeglarskich szansach na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio opowie Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera. O tym czy żeglarstwo może być równie emocjonujące jak piłka nożna i o polskiej reprezentacji na żeglarskim mundialu SSL Gold Cup drugiego dnia wystawy opowiedzą znakomici żeglarze Patryk Zbroja oraz Michał Korneszczuk. O wielkiej życiowej przygodzie i żeglowaniu jachtem przez świat z całą rodziną, trzeciego dnia wystawy opowiedzą Ania i Bartek Dawidowscy z SailOceans, którzy od 6 lat mieszkają i podróżują po świecie z dwójką dzieci swoim jachtem - 50 stopowym trimaranem. O sukcesie marki Saxdor rozmawiać będą Paweł Błaszak ze stoczni w Ełku i Przemek Tarnacki z Super Yachts, a o kreowaniu trendów i najnowszej linii ze stoczni Galeon Yachts opowie Paweł Górski. Goście wystawy będą mogli także dowiedzieć się jak dbać o zdrową skórę chroniąc ją skutecznie przed nadmierną ekspozycją na słońce i wziąć udział w pokazie kulinarnym DynaCook, połączonym z degustacją.      

Ponadto podczas POLBOAT YACHTING FESTIVAL można będzie obserwować prezentacje elementów szkolenia psów ratowniczych i zobaczyć pokazy we flyboardingu, przygotowane przez mistrzowski team z fly-board.pl

Finał POLBOAT YACHTING FESTIVAL odbędzie się w formie parady jednostek, prezentowane na Wystawie jachty i łodzie wypłyną z Basenu Prezydenckiego, ustawią się w szyku i popłyną w stronę Sopotu.

#zostańwodniakiem

Organizatorzy zapraszają wszystkich gości odwiedzających POLBOAT YACHTING FESTIVAL, którzy dopiero chcieliby odkryć nową pasję i dołączyć do tysięcy osób spędzających czas na wodzie, do udziału w akcji #ZostańWodniakiem. Będzie to okazja do odbycia bezpłatnego rejsu jachtem żaglowym lub jednostką motorową i bliższego kontaktu z tą przyjemną formą rekreacji, zdobycia wstępnej edukacji oraz otrzymania kompleksowej informacji jak zacząć swoją przygodę na wodzie.. 

Gdynia Polboat Awards

Pierwszego dnia wystawy wręczona zostanie nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji wydarzenia konkursie GDYNIA POLBOAT AWARDS. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na POLBOAT YACHTING FESTIVAL. Decyzję podejmie Jury w składzie: Stanisław Iwiński - redaktor naczelny portalu yachtsmen.eu, Robert Błażejak – konstruktor i właściciel Błazejak Yacht Design oraz Jacek Centkowski – światowej sławy projektant i konstruktor jachtów. Statuetkę przygotował znany trójmiejski artysta rzeźbiarz Adam Stachowicz.  

Organizatorem POLBOAT YACHTING FESTIVAL jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY (POLBOAT)

Partnerami wydarzenia są: Miasto Gdynia, Polski Związek Żeglarski, Forum Gospodarki Morskiej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Sunreef Yachts, Mercedes-Benz BMG Goworowski, Courtyard by Marriott, InterCars, Exide, Dynaxo, Elcamp, Banglob, RR Security.

Patronat medialny sprawują: Forbes, Prestiż Magazyn Trójmiejski, Trojmasto.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Magazyn Wiatr, NoweZagle.pl, Yachtsmen.eu, polskicaravaning.pl

POLBOAT YACHTING FESTIVAL potrwa od czwartku do niedzieli (15-18.07.2021).

Wstęp na POLBOAT YACHTING FESTIVAL jest bezpłatny.   

Godziny otwarcia:

15 lipca 2021 (czwartek): 11.00 – 18.00

16 lipca 2021 (piątek): 11.00 – 18.00

17 lipca 2021 (sobota): 11.00 -18.00

18 lipca 2021 (niedziela): 11.00-16.00

Więcej informacji: www.yachtingfestival.pl

Program POLBOAT YACHTING FESTIVAL 2021

Czwartek 15.07
11.00 Otwarcie pierwszego dnia Wystawy
12.00 Uroczystość otwarcia POLBOAT YACHTING FESTIVAL z udziałem zaproszonych gości na
pokładzie katamaranu Sunreef
13.00 Premiera Maxus 34
14.00 Premiery Eco Marine – Nimbus T8 i Flipper 900 DC
15.00 Podpisanie Listu Intencyjnego pomiędzy POLBOAT i Polską Agencją Inwestycji i Handlu
15.30 Podpisanie Porozumienia pomiędzy POLBOAT a Politechniką Gdańską o współpracy przy
uruchomieniu nowego kierunku studiów „Projektowanie i budowa jachtów”
16.00 Prezentacja jachtów na Wystawie
17.00 Gdynia Sailing Days oraz Żeglarskie szanse na IO Tokio - rozmowa z Tomaszem Chamerą i
Waldemarem Heflichem
18.00 Zakończenie pierwszego dnia Wystawy i wręczenie GDYNIA POLBOAT AWARD – nagród
Prezydenta Gdyni
18.30 Koncert dla Wystawców - folk-rockowy zespół MITRA – wstęp wolny

Piątek 16.07
11.00 Otwarcie drugiego dnia Wystawy
11.30 Prezentacja jachtów na Wystawie
13.00 Elementy szkolenia psów ratowniczych
14.00 SSL Gold Cup - polska reprezentacja na żeglarskim mundialu - rozmowa z Patrykiem Zbroją i
Michałem Korneszczukiem
15.00 Żeglarzu dbaj o zdrowie - rozmowa z dermatologiem o filtrach UV i chorobach skóry
spowodowanych nadmierną ekspozycją na słońce oraz dr Milena Lachowicz i mgr Katarzyna Barańska
o profilaktyce nowotworowej
16.00 Prezentacja jachtów na Wystawie
17.00 DynaCook – pokaz kulinarny z degustacją
18.00 Zakończenie drugiego dnia Wystawy
20.00 INTERCARS EXIDE Coctail Party z pozytywną energią

POLBOAT YACHTING FESTIVAL 2


Szymon Kwiatkowski12.07.20210