artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Platforma roadsurfer planuje rozwój na rok 2023

Platforma roadsurfer planuje rozwój na rok 2023

Czas czytania 3 minuty

Tam gdzie rośnie wino, krajobraz jest piękny i oferuje różnorodność aktywności poprzez sport i kulturę. Ekspert od podróży outdoorowych umacnia się w regionach winiarskich.

Ekspert od podróży outdoorowych prezentował się aż z dwoma stoiskami na targach Caravan Salon 2022. Oprócz kampervanów do wynajęcia, prezentował aplikację roadsurfer spots.

Roadsurfer zaczął wynajmować pierwsze kampery VW California w 2017 roku. Po udanym sezonie 2022 pomysłodawcy aplikacji nadal planują solidny wzrost w 2023 roku. Oprócz małych kompaktowych, takich jak VW T6.1 California, Ford Nugget czy Mercedes Marco Polo, w przyszłości dużą część floty będą stanowiły większe pojazdy kempingowe.

- W nadchodzącym roku roadsurfer nadal dąży do solidnego wzrostu. Skupiamy się przede wszystkim na istniejących 12 rynkach w Europie oraz na rynku amerykańskim - zapowiedziała Dr Susanne Dickhardt, współzałożycielka i partner zarządzający roadsurfer.

W czerwcu 2022 roku roadsurfer otworzył swoją pierwszą lokalizację w Stanach Zjednoczonych - w Los Angeles w Kalifornii. Tu też będzie testować pilotażowy projekt wynajmu kamperów. Tymczasem w Europie przybywa miejsc postojowych. 20 procent miejscówek to właśnie winnice, a wiele z nich proponuje postój w cenie kilkunastu EUR za dobę (bez dodatkowych opłat), co oczywiście stanowi alternatywę dla zwykle wyższych kosztów pobytu na kempingu.

Większa swoboda i elastyczność

Platforma roadsurfer spots w roku 2021 odnotowała dynamiczny rozwój. W całej Europie w aplikacji znalazło się ponad 1500 miejsc parkingowych z liczbą ponad 10 000 parceli. W maju 2022 roku roadsurfer uruchomił aplikację na urządzenia Apple i Android, dzięki której rezerwacja postoju może być jeszcze łatwiejsza i szybsza.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
- Aplikacja roadsurfer spots stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na legalne noclegi na prywatnych posesjach przedsiębiorców celujących w agroturystyce. W przyszłości będziemy w coraz większym stopniu polegać na partnerstwie ze stowarzyszeniami turystycznymi i rolniczymi, aby rozszerzyć pokrycie miejscówkami i dotrzeć do nowych grup docelowych – wspomniał Michael Maier, pomysłodawca platformy roadsurfer spots.

Gdzie przybywa najwięcej lokalizacji? Tam gdzie rośnie wino, krajobraz jest piękny i oferuje różnorodność poprzez sport i kulturę. W regionach winiarskich i tam, gdzie oferuje się lokalne specjały kulinarne. A wszystko w myśl reguły: po przybyciu kamperem na miejsce, skosztuj wieczorem lokalnego wina i obudź się rano pośród winnic.

Fot. R. Dobrowolski


Rafał Dobrowolski04.09.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News