artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Jak czas płynie w Nadarzynie?

Jak czas płynie w Nadarzynie?

Czas czytania 4 minuty

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta! Na targach Camper & Caravan Show 2022 które odbyły się między 29 września a 1 października 2022 roku pod znakiem caravaningu i wspólnej biesiady! W tym roku na terenie wystawienniczym Ptak Warsaw Expo można było zobaczyć i doświadczyć naprawdę sporo!

Czy sylwetka Michała Wiśniewskiego była magnesem przyciągającym zlotowiczów na Homo Camperus 2022, czy raczej chodziło o klimat kempingowy na jednej z ostatnich w sezonie imprez, połączonej w dodatku z targami branżowymi? My skłaniamy się raczej ku drugiej tezie, powątpiewając czy „wygasła gwiazda” byłaby w stanie zachęcić do przyjazdu prawie 700 załóg, co stanowi wzrost o ponad 200 pojazdów w porównaniu do ubiegłego roku! Pomimo kilku nieporozumień natury organizacyjnej w obszarze zlotu, same targi okazały bardzo udanym wydarzeniem!

Jak czas płynie w Nadarzynie? 1

Liczba wystawców była spora, choć nie tak wysoka jak w latach ubiegłych. Organizator podaje, że siódma edycja Camper Caravan Show przyciągnęła 30 tysięcy odwiedzających i prawie 150 wystawców.

Tutaj tradycyjnie już mogliśmy znaleźć największych polskich graczy sceny caravaningowej, czyli dystrybutorów pojazdów współpracujących z europejskimi producentami, krajowych producentów zabudów kampervanowych, wytwórców boxów kempingowych i systemów przydatnych do obozowania, producentów rozwiązań wykorzystywanych w budowie kamperów i przyczep, komponentów, akcesoriów i wszelkich udogodnień wykorzystywanych w tej dziedzinie turystyki. Odwiedzający targi mogli zaopatrzyć się w artykuły wyposażenia, środki czystości, chemię caravaningową i dodatki w sklepach, zainstalowanych na stoiskach firm na czas trwania targów. Jednym z bardziej rozległych był „market” ACK Benimar.

Jak czas płynie w Nadarzynie? 2

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Najwięcej oczywiście można było znaleźć pojazdów kempingowych, czyli kamperów i przyczep. Także i tutaj łatwa do zaobserwowania była moda, a może bardziej tendencja uwypuklająca łatwość i sprawność przemieszczania się, a co za tym idzie napędzająca zainteresowanie klientów kampervanami, w miejsce klasycznych półintegr, kamperów zintegrowanych i alkow.

Jak czas płynie w Nadarzynie? 4

Organizator targów wyraźnie zarysowywał podział stref tematycznych, ułatwiając orientację na przestrzeni wystawowej. Strefa Vanlife znajdowała się blisko Sali prelekcyjnej, natomiast skupione w jednym miejscu pojazdy wyprawowe i terenowe pozwalały poczuć klimat trudów przeprawy i życia w trasie. Tutaj także znajdowały się sklepy firm oferujących sprzęt warsztatowy i serwisowy, co naszym zdaniem było znakomitą kumulacją. Tutaj dostępny był największy na targach potwór Mercedes Offroad Piaseczno, jak i Gaz zmodernizowany przez Przemysława Szafrańskiego.

Jak czas płynie w Nadarzynie? 5

Wśród ofert kampingów pojawiły się też propozycje dla ich właścicieli, a więc ekspozycja domków holenderskich i mobilnych, rozwiązania odbioru ścieków i obsługi mediów. W dziedzinie usług pojawili się oferenci wynajmu kamperów i przyczep oraz wspomniane już propozycje rodzimych pól kempingowych. Zakres prezentacji był ogromny - kuchnie, toalety, sypialnie, klimatyzatory, kuchenki turystyczne, naczynia, śpiwory, systemy nawigacji, satelity, systemy nagłośnieniowe, rowery, quady, skutery…

Jak czas płynie w Nadarzynie? 6

Mamy nadzieję, że przyszłoroczne targi zgromadzą jeszcze więcej wystawców i członków społeczności caravaningowej.

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon

Szymon Kwiatkowski25.10.20220 zdjęć 28
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News