artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord - ACSI
E-kamper Eco Proace REVOLUTION

E-kamper Eco Proace REVOLUTION

Czas czytania 3 minuty

Przyjdź i doświadcz całkowicie elektrycznej rewolucji na naszym stoisku – tym hasłem szkocka firma CampervanCo prezentuje na targach Camping, Caravan and Motorhome Show 2023 kampervana Eco Proace REVOLUTION. Ten pojazd kempingowy ma być pionierskim wdrożeniem zeroemisyjnego caravaningu na Wyspach.

Narodowe Centrum Wystawiennicze (NEC, 21-26.02.2023, Birmingham) jest miejscem premiery najnowszej propozycji firmy CampervanCo. Ten całkowicie elektryczny kampervan o zerowej emisji bazuje na seryjnym modelu Toyota Proace EV. Konwersja kampera zapewnia luksusowy, acz bardzo zrównoważony pokład, by wspomnieć płytę indukcyjną, lodówkę, oświetlenie i najnowocześniejsze, bezemisyjne ogrzewanie.

Te i inne odbiorniki mocy na postoju są zasilane energią słoneczną – panelami o mocy do 930 watów. A to obietnica caravaningu bez potrzeby podłączania się do sieci 230V. Skądinąd, wysokowydajny akumulator rekreacyjny może być w pełni naładowany w zaledwie 48 minut przy użyciu szybkiej ładowarki.

A gdy ruszamy w podróż?

Dzięki zasięgowi do 205 mil (ok. 330 km) w wersji z silnikiem elektrycznym o mocy 75kW i 144 mil (ok. 232 km) w wersji 50kW, Eco Proace REVOLUTION może być pojazdem codziennego użytku i jednocześnie domem na kołach na czas weekendowych wypadów za miasto.

- Jesteśmy niezwykle dumni z wprowadzenia na rynek pierwszego w pełni elektrycznego kampervana o zerowej emisji dwutlenku węgla. Widzieliśmy ogromny wzrost popytu na hybrydowe i elektryczne eko-kampery, odkąd wprowadziliśmy je na rynek w 2016 roku. Praktycznie każde zapytanie, które otrzymujemy, pochodzi od kogoś, kto chce zminimalizować swój ślad węglowy, a wizyty na naszej stronie internetowej wzrosły sześciokrotnie od ostatnich 6 miesięcy! - powiedział Gary Hayes, dyrektor generalny i założyciel CampervanCo.

ReklamaE-kamper Eco Proace REVOLUTION 1
Jego zdaniem przesłanie dotyczące zmian klimatycznych naprawdę trafiło do właścicieli kamperów w Wielkiej Brytanii, skoro w najnowszej ankiecie na witrynie www.campervanco.com, aż 75,5% fanów caravaningu stwierdziło, że planuje przejść na pojazdy elektryczne do 2030 r., a 14% jest gotowych zrobić to jeszcze w 2023 roku(!).

7-miejscowym MPV jest 4-miejscowym kamperem

Spośród wszystkich wspaniałych cech i korzyści płynących z posiadania e-kamperów, 70,7% ankietowanych przez firmę CampervanCo uważa, że zerowa emisja dwutlenku węgla jest największych walorem kamperów typu BEV (Battery Electric Vehicle), 11,7% wskazuje na tańszą eksploatację (paliwo), a 7,9% uważa, że pierwszorzędną zdobyczą jest po prostu możliwość biwakowania z pominięciem przyłącza 230V.

Poza imponującymi cechami środowiskowymi, Proace Eco REVOLUTION jest również bardzo elastyczny - z niezrównaną wielozadaniowością i ilością miejsc siedzących. Pomysłowa aranżacja wnętrza pozwala bowiem na łatwe demontowanie/montowanie siedzeń i modułu kuchennego.

Produkcja kampera ruszyła już w lutym br. Cennik zaczyna się od 58,000£ (w przeliczeniu ok. 313 tys. zł) netto.

Fot. campervanco.com


Rafał Dobrowolski22.02.2023 zdjęć 5
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News