artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Makita
CMT Stuttgard - targi turystycznych nowości

CMT Stuttgard - targi turystycznych nowości

Relaksujące wakacje rodzinne lub komfortowa przygoda: całe spektrum turystyki kempingowej na CMT, Międzynarodowych Targach Turystycznych w Stuttgarcie już w styczniu 2023 roku.

Trend się utrzymuje: coraz więcej Europejczyków odkrywa caravaning. Według aktualnego badania przeprowadzonego przez Towarzystwo Badań Konsumentów (GfK), prawie jedna czwarta dorosłych w Niemczech planuje w ciągu najbliższych pięciu lat wyjechać na wakacje w przyczepie kempingowej lub kamperze. Korzyści są oczywiste: elastyczność, brak ograniczeń bagażowych w porównaniu do transportu lotniczego i satysfakcja wyżywieniem we własnym zakresie z produktami regionalnymi lub przywiezionymi ze sobą. Pomaga to również chronić budżet na wakacje. Możliwości tego dynamicznie rozwijającego się typu wypoczynku są równie nieograniczone jak horyzont. Odwiedzający dział caravaningowy CMT w Stuttgarcie mogą spodziewać się ogromnej gamy produktów dostosowanych do każdej rodziny i budżetu: około 1200 przyczep kempingowych, kamperów i pojazdów rekreacyjnych renomowanych marek i producentów, ekscytujących innowacji oraz szerokiej gamy systemów rozbudowy pojazdów.

Pojazdy kempingowe w siedmiu halach wystawowych

„Popyt na kampery i przyczepy kempingowe nie słabnie” – komentuje Alexander Ege, dyrektor działu targów i wydarzeń oraz osoba odpowiedzialna za wystawy świąteczne Messe Stuttgart. „Jako największe na świecie konsumenckie targi turystyki i wypoczynku, CMT to wspaniała okazja, aby zasięgnąć informacji od ekspertów, porównać modele, osobiście zasiąść za kierownicą pojazdu czy przetestować materac – niezależnie od tego, czy interesuje Cię kampervan, samochód dostawczy lub wielki mobilhome”.

CMT Stuttgard - targi turystycznych nowości 1

ReklamaŚródtekstowy 1 Camper Ride Paris Roubaix
Wszystko będzie kręciło się wokół caravaningu i biwakowania w siedmiu halach wystawowych (L-Bank Forum, hala 1; hala C2; Jacques Lanners hala 3; hale 5 i 7; Alfred Kärcher hala 8; Paul Horn hala 10). Od ekskluzywnych luksusowych linerów, małych przyczep kempingowych, potężnych modeli terenowych i przyczep all road, po szeroką gamę technologii solarnej, systemów klimatyzacji i rozwiązań mobilnych, branża zaprezentuje pełną gamę produktów i usług. „Ogólne pragnienie większej indywidualności i niezależności jest również wyraźnie odzwierciedlone w caravaningu” – powiedział Alexander Ege. „Istnieje zatem wyraźna zainteresowanie kampervanami i mniejszymi urban-vanami. W szczególności nowicjusze przywiązują dużą wagę do przydatności w codziennym użytkowaniu. Prawie każdy większy producent przyczep kempingowych oferuje obecnie te kompaktowe modele, ale jest też kilka nowych firm, które zaprezentują swoje pojazdy na CMT. Tutaj dowiesz się również, jak zamienić rodzinnego vana lub kombi z wysokim dachem w pojazd rekreacyjny.”

Informacje i dyskusje w "Camperland"

Goście, którzy mają ochotę na caravaningowe wakacje, powinni zapoznać się z ofertami wynajmu przy wejściu wschodnim. Wynajem pojazdu ostatecznie daje wgląd we własne pragnienia i potrzeby – cenną podstawę do późniejszego zakupu. Kto jeszcze nie wie dokładnie, dokąd się wybiera, w „Camperland” (Alfred Kärcher hala 8) znajdzie obszerne informacje o polach kempingowych i stanowiskach kempingowych. W Vans & Friends Lounge odwiedzający będą mogli wysłuchać raportów na temat #vanlife od influencerów i uzyskać wiele praktycznych wskazówek „z pierwszej ręki”.

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
Namioty dachowe i „zielony” carawaning

Ze względu na niewielką wagę, minimalną ilość miejsca zajmowanego w okresie nieużytkowania oraz stosunkowo rozsądne koszty, namioty dachowe (wejście wschodnie) oraz przyczepy kempingowe składane (L-Bank Forum, pawilon 1) cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród wczasowiczów indywidualnych. W szczególności pary, osoby samotne i młodzi ludzie doceniają łatwą prostotę tego typu wakacji: mobilność i swoboda są najważniejszymi priorytetami, podczas gdy namioty dachowe i składane przyczepy kempingowe można rozłożyć za pomocą zaledwie kilku prostych czynności.

CMT Stuttgard - targi turystycznych nowości 2

W potrzebie i uwadze poświęcanej wypoczynkowi, temat zrównoważonego rozwoju staje się centralnym punktem turystyki, ponieważ podróżujący zużywają energię i produkują śmieci. Punkty mogą zdobywać także pojazdy rekreacyjne – „zielona karawaning” to magiczne słowo. Na Entrance East wystawcy pokażą, jak można odpowiedzialnie cieszyć się wakacjami z przyczepą kempingową, jednocześnie chroniąc środowisko i zasoby.

CMT, największe na świecie targi konsumenckie dla branży turystycznej i rekreacyjnej, odbędą się w Centrum Targowym w Stuttgarcie od 14 do 22 stycznia 2023 r. Będą otwarte codziennie od 10.00 do 18.00; wstęp rozpoczyna się o godzinie 09.00.

Targi CMT uzupełnią pokazy specjalne, tj. Fahrrad- und Wander-Reisen (Wakacje na rowerze i piesze wędrówki), Golf- und Wellness-Reisen (Wakacje z golfem i wellness) oraz Kreuzfahrt- und Schiffs-Reisen (Rejsy). Fahrrad- und Wander-Reisen (wakacje rowerowe i piesze) zostaną po raz pierwszy przedłużone do trzech dni i obejmą zarówno pierwszy weekend CMT, jak i poniedziałek (14-16 stycznia). W drugi weekend (19-22 stycznia) swoją premierę będą miały również Międzynarodowe Targi Nurkowe „Interdive”. W branży caravaningowej, podczas wczesnosezonowej prezentacji, odwiedzający mogą spodziewać się około 1200 pojazdów wszystkich renomowanych marek i producentów. https://www.messe-stuttgart.de/cmt/


Szymon Kwiatkowski25.12.20220