artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Caravans Salon 2022 - jak było?!

Caravans Salon 2022 - jak było?!

Czas czytania 4 minuty

Wydarzenia targowe z roku na rok udowadniają, że niemal każdej branży towarzyszą określone zwyczaje, formy rozrywki, czy aktywności. Tego typu imprezy dedykowane społeczności caravaningowej, oraz wszystkim zainteresowanym formułą wypoczynku mobilnego pokazują ponadto, że to już nie tylko spotkania o charakterze handlowym i marketingowym. To dni demonstracji trendów, wyrażania potrzeb przez klientów, a przede wszystkim platforma służąca integracji.

Oczywiście, nadal prym wiodą tutaj prezentacje sprzętu caravaningowego, a więc przyczep, kamperów, namiotów dachowych, akcesoriów kempingowych oraz usług i technologii. Tymczasem trudno przejść obojętnie obok propozycji kulinarnych, demonstracji aktywności sportowych czy towarzyszących caravaningowi form transportu, jak rowery, skutery, a nawet łodzie!

Caravans Salon 2022 - jak było?! 1

Związek kampera, przyczepy kempingowej i kempingu z rynkiem turystycznym jest więc oczywisty, dlatego obok tegorocznych targów Caravans Salon Poznań 2022 także w tym roku odbyły się targi branży turystycznej Tour Salon, w tym Festiwal Śladami Marzeń, a wystawcy z rynku żeglowania i sportów wodnych zaprezentowali łodzie i jachty podczas Yacht Salon. Wszystko w towarzystwie mediów, zaangażowanych portali internetowych i prasy caravaningowej.

Caravans Salon 2022 - jak było?! 2

Podczas 3 dni trwania Caravans Salon na powierzchni 5 pawilonów wystawowych zaprezentowano ponad 400 pojazdów. W targach wzięli udział najwięksi polscy dystrybutorzy pojazdów, jak Elcamp, ACK Benimar, CarGO! oraz wielu innych, prezentując nowości z ofert producentów Frankia, Adria, Knaus, czy Carthago. Nie zabrakło oczywiście polskich producentów, pojawili się więc przedstawiciele Hype, Affinity, czy Wavecampera. Premiery miały miejsce na wielu stoiskach, a prawie każde obfitowało w produkty tegorocznej oferty, a gdzieniegdzie można było znaleźć nawet zapowiedzi modeli na sezon 2023.

Caravans Salon 2022 - jak było?! 3

ReklamaCaravans Salon 2022 - jak było?! 4
Również zgodnie z nowoczesną konwencją, trudno wyobrazić sobie targi caravaningowe bez towarzyszącego zlotu. Tak i tutaj na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, między halami wystawowymi zgromadziło się ponad 220 pojazdów z „obsadami”, co sprzyjało integracji, dobrej zabawie i wspólnemu ucztowaniu. Była ku temu także oficjalna okazja, ponieważ punktem kulminacyjnym zlotu była tradycyjna już biesiada.

Caravans Salon 2022 - jak było?! 5

Natomiast w strefie branżowej trzeba podkreślić doniosłość wydarzenia, jakim była polska premiera kampera Hymer Venture S. Zgromadziła ona prawie wszystkich przedstawicieli branży dystrybucyjnej i była jednocześnie kuluarową okazją do wymiany spostrzeżeń na temat kondycji polskiej areny handlowej. Bardziej oficjalną formułą była natomiast piątkowa konferencja Polish Camper&Caravans Conference poświęcona polskiej branży caravaningowej.

Caravans Salon 2022 - jak było?! 6

Gdzie bije serce targów Caravans Salon? Tutaj każdy chyba przyzna, że w strefie Retro i Vanlife. Tutaj można było dotknąć żywego caravaningu, a więc porozmawiać z podróżnikami, gwiazdami internetu oraz podziwiać autorskie zamysły konstrukcyjne. Busem przez Świat, PodróżoVanie, Foxes in Eden to tylko niektóre bardziej znane osobistości, czy pary świata #vanlife, których prelekcje można było usłyszeć i obejrzeć na scenie w pawilonie targów turystycznych. Nazwa strefy Retro jest dość przewrotna, ponieważ to prezentacja niekoniecznie pojazdów „z myszką”, ale także indywidualnych pomysłów na życie i wypoczynek. Jak co roku za jej stan liczbowy i dobór gości odpowiedzialna była grupa CamperMajstry.

Caravans Salon 2022 - jak było?! 7

ReklamaCaravans Salon 2022 - jak było?! 8

Szymon Kwiatkowski25.10.2022 zdjęć 58
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News