artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord - Stenaline 03.04-30.04 Sebastian
All in CARAVANING dopiero za rok

All in CARAVANING dopiero za rok

Czas czytania 2 minuty

To już pewne. Wiodące w Chinach targi caravaningowe nie będą miały edycji 2022. AIC (All in CARAVANING, Międzynarodowe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Pekinie) zostaną zorganizowane najwcześniej w 2023 roku.

Odkąd w Chinach znowu zaostrzono reżim sanitarny, los tegorocznych targów stał się niepewny. Już w połowie maja br. pojawił się komunikat organizatorów (Messe Düsseldorf Shanghai), że impreza zaplanowana w czerwcu, musi zostać przesunięta na termin późniejszy. Teraz czytamy, że tegoroczne targi się nie odbędę.

- To trudny, ale odpowiedzialny krok, który dokonaliśmy po komunikacji z władzami, partnerami i wystawcami. Następne targi AIC odbędą się w czerwcu 2023 roku, a konkretne daty zostaną ogłoszone wkrótce - informuje Messe Düsseldorf Shanghai.

Tu przypomnijmy, impreza na terenach International Exhibition & Convention Center ma już 10-letnią tradycję. Za każdym razem wiodące w Chinach targi caravaningowe okazywały się większe.

Ograniczenia dla podróżujących w Chinach

Już w maju 2022 roku władze Pekinu ograniczyły dostęp do miejsc publicznych, m.in. parków, muzeów, atrakcji turystycznych. W ostatnim czasie w Pekinie sporadycznie odnotowywano potwierdzone przypadki COVID-19, co stwarzało ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się epidemii. Stało się jasne, że sytuacja może mieć negatywny wpływ na organizację dużych imprez targowych.

Organizatorzy All in CARAVANING mówią wprost, że sytuacja nie zachęca do podróży. Przepisy dotyczące kwarantanny w różnych prowincjach i regionach w całym kraju stale się dostosowują, co powoduje ograniczenia i niepewność dla wystawców. Pod wpływem tych czynników warunki do zorganizowania udanej imprezy (poprzednia zgromadziła 200 wystawców na powierzchni wystawienniczej 39.000 mkw.) w Pekinie nie są po prostu obiecujące.

ReklamaAll in CARAVANING dopiero za rok 1
Fot. Messe Düsseldorf Shanghai


Rafał Dobrowolski20.09.2022
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News