artykuły

targiTARGI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
254 000 odwiedzających z 65 krajów

254 000 odwiedzających z 65 krajów

Czas czytania 2 minuty

W porównaniu z ubiegłoroczną edycją przybyło 19 tys. fanów caravaningu. CARAVAN SALON 2023 zapisuje się nie tylko wysoką frekwencją gości targowych. Wystawcy donoszą o obiecujących dyskusjach z klientami i satysfakcjonujących kontraktach na najbliższy sezon.

Dziś, po dziesięciu dniach zakończyły się targi w Düsseldorfie. Ubiegłoroczne targi odwiedziło 235 000 fanów caravaningu, więc mamy kolejny rekord frekwencji.

Tegoroczna impreza cieszy organizatorów, a wystawcy w pierwszych komentarzach potwierdzają, że pomimo nienajlepszych nastrojów konsumenckich w krajach UE, udało się sporo sprzedać i zakontraktować obiecujący wolumen pojazdów kempingowych i produktów związanych z podróżami i wypoczynkiem na kempingach.

Bernd Löher, nowo wybrany Prezes Stowarzyszenia Przemysłu Caravaningowego (CIVD), bardzo pozytywnie podsumował 62. edycję CARAVAN SALON.

- Cieszy frekwencja odwiedzających i bardzo dobra atmosfera na targach w Düsseldorfie. Jako branża możemy się uważać za bardzo szczęśliwą w obliczu napiętej sytuacji gospodarczej. Szczególne uznanie kieruję do wszystkich wystawców, którzy – mimo trudnych okoliczności – po raz kolejny wyznaczyli nowe standardy w zakresie jakości i różnorodności produktów - podsumował minione targi.

Wtóruje mu dyrektor zarządzająca Niemieckiego Stowarzyszenia Turystyki Pieszej (DWV).

- Tegoroczny CARAVAN SALON pokazał nam, że istnieje zapotrzebowanie na oferty adresowane jednocześnie do fanów caravaningu i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, by wspomnieć piesze wędrówki i jazdę na rowerze - mówi Ute Dicks.

Reklama254 000 odwiedzających z 65 krajów  1
Optymistycznie wypowiadają się wystawcy. A w komunikacie podsumowującym imprezę jest też zapowiedź, że kolejne targi, tj. CARAVAN SALON 2024 odbędzie się od piątku 30 sierpnia do niedzieli 8 września.

Fot. Redakcja PC


Michał Żak03.09.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News