artykuły

4x44x4
ReklamaBilbord - bookingcamper
Test „kampera” na… torze motocrossowym [FOTO]

Test „kampera” na… torze motocrossowym [FOTO]

Na naszych łamach mogliście już pokrótce zapoznać się z zabudową kempingową na pick-upa, która została zaprezentowana na targach Poznań Motor Show. Ta, nazwana AZAR4, jest nowością na polskim rynku. W ostatnim czasie jej projektanci postanowili przetestować cały „zestaw” na torze w Borkowie, na południowej granicy Gdańska. To tam odbywają się Motocrossowe Mistrzostwa Polski Enduro.

Mówiąc krótko, teren toru jest tak specyficzny i wymagający, że nie ma mowy o tym, aby jakikolwiek kamper pokonał chociażby spady terenowe sięgające nawet 45 stopni. Właśnie do takich przepraw została stworzona zabudowa AZAR4. 

Jak tłumaczy zespół testujący Azara:

Do testu podchodziliśmy z dystansem i każde wzniesienie było wyzwaniem. Jednak były to tylko obawy które rzeczywistość szybko sprostowała. Nasz pickup z kapsułą ulokowaną na tylnej osi bez kłopotów poradził sobie z każdym odcinkiem toru. Kolejne ciekawe doświadczenie które obrazuje że specyfikacja naszej kapsuły pozwala na pokonywanie nawet najcięższych tras offroadowych.

Więcej o tym rozwiązaniu będziecie mogli przeczytać w najbliższym wydaniu magazynu „Polski Caravaning”, który właśnie jest „dopieszczany” i wkrótce trafi do kiosków. Polecamy i zapraszamy już dziś. 


Bartłomiej Ryś11.06.20180 zdjęć 12