Reklama
A1 - Mazury24.eu
ReklamaA1 - PRENUMERATA

PREZENTACJE POJAZDÓW

4x4

6 miesięcy temu  01.01.2019, ~ Martin   

Mercedes-Benz Sprinter 4x4

Mercedes-Benz Sprinter 4x4 Outside Van

Świat pełen jest campervanów typu "zrób to sam" a wiele z nich to szczyty pomysłowości i techniczne cuda ich twórców. Wiele osób jednak zwraca się do profesjonalistów i zamawia pojazd wyposażony we wszystkie możliwe wygody „domowe”.  Czasem warto przyjrzeć się także mniejszym producentom oferującym nowatorskie pojazdy skrojone na miarę. O to kolejny ciekawy amerykański projekt bazujący na Mercedesie Sprinterze z napędem 4x4. Oudside Van to firma z Oregonu, która specjalizuje się w budowie campervanów dla osób aktywnych.

Jesteśmy zafascynowani widząc, jak Oudside Van projektuje i buduje niestandardowe, przygodowe  campervany, bez względu na to, czy jest to „baza” rowerów górskich dla dwóch osób, czy też elegancki i nowoczesny samochód 4x4 przygotowany do jazdy w każdym terenie. Prezentujemy kampera zbudowanego na amerykańskiej wersji Mercedesa-Benza Sprintera 170 3500 4x4, trafnie nazwanego „Elektrownia”.

„Power Station” to „rowerowa elektrownia” przystosowana do jazdy w terenie,  działania na dzikim biwaku i kempingu. W garażu pod łóżkiem zamontowano specjalne uchwyty rowerowe a trzy wytrzymałe akumulatory AGM o dużej mocy i wydajności oraz przetwornica 2000W mogą naładować baterie rowerów elektrycznych do pełna. To także wystarczająca moc, aby klimatyzator na dachu mógł pracować nawet przez osiem godzin z dala od tradycyjnej sieci zasilania. Kamperowicze mogą nawet korzystać z suszarki do włosów i przygotowywać  zdrowy koktajl w mikserze Vitamix.  

Większość użytkowników nie korzysta z tak dużej mocy w podróży, ale konstruując Sprintera „Elektrownie” nie oszczędzano na innych kamperowych wygodach. Na lateksowym materacu łóżka małżeńskiego śpią wygodnie dwie osoby, a laserowo wycinane logo Oudside Van w aluminiowej podstawie materaca zapewnia lepszą przepuszczalność i wentylacje. Sufit, w podobnym tonie, jest wyłożony winylem Majilite Nytek. To porowaty materiał, który oddycha przepuszczając wilgoć przez miliardy mikroporów. Każdy majsterkowicz, który zrobił własną izolację, może powiedzieć, że przepuszczalność jest bardzo ważna. W wilgotnym klimacie samochody dostawcze mogą gromadzić w sobie mnóstwo niechcianej wilgoci.

Kuchnia wyposażona jest w blaty Avonite, bambusowe szafki, mikrofalówkę, kuchenkę indukcyjną, zlew, lodówkę ze stali nierdzewnej i bambusowy stolik. Górne bambusowe szafki zapewniają miejsce na przechowywanie ubrań i sprzętu, a oświetlenie LED wkomponowane w zabudowę busa, zapewnia światło nawet w najciemniejsze wieczory. Wszystkie fotele fabryczne zostały obszyte dwukolorową tapicerką skórzaną wysokiej klasy a pozostałe tkaniny użyte w furgonetce wykonane są z konopi.

Podczas gdy wielu projektantów campervanów w USA rezygnuje z prysznica wewnętrznego ze względu na ograniczenia przestrzenne, Sprinter „Power Station”  wykorzystuje pełnowymiarową kabinę prysznicową wykonaną ze stali nierdzewnej w bambusowej obudowie. Możena też wziąć prysznic na zewnątrz, z tyłu busa, używając zewnętrznej słuchawki  natryskowej i systemu wężyków. Zbiornik na czystą wodę o pojemności 40 galonów (151,42 litrów) zapewnia duży zapas. Na zewnątrz pojazdu zamontowano dodatkowe wysokowydajne terenowe oświetlenie LED Combo, markizę Fiamma  a na dachu panele słoneczne Zamp Spolar o mocy 2x100W. Zderzaki i orurowanie to autorski projekt OSV. Na oryginalne stalowe felgi Mercedesa założono terenowe opony Toyo Open Country A/T.

Ze względu na wszystkie niestandardowe funkcje, Mercedes „Elektrownia” nie jest tani. Producent wycenił samochód na  240,000 USD. W przypadku innych, równie ciekawych konstrukcji, ceny Outside Van zaczynają się od 89,000 USD, w tym te bazujące na Mercedesie Sprinterze 4x4.

To co lubimy w projektach firmy Outside Van, to umiejętność wymyślania kreatywnych rozwiązań, które pomagają kształtować przyszłość branży samochodów kempingowych. Nie wiedzieliśmy, że chcemy mieć możliwość naładowania roweru elektrycznego z campervana, ale teraz Sprinter 4x4 „Elektrownia” będzie się nam śnić po nocach.

GALERIA ZDJĘĆ

Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van
Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van
Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van
Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van
Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van
Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van
Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van
Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van
Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van
Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van
Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van
Terenowa "Elektrownia" 4x4 od Outside Van

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony