artykuły

4x44x4
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian

Mercedes klasy X w roli kampera

Mercedes klasy X w roli kampera

Już w tym tygodniu rozpoczynają się niemieckie targi CMT w Stuttgarcie. To właśnie tam zostanie zaprezentowana całkowita nowość - niedawno pokazany Mercedes klasy X stanie się kamperem za sprawą nadbudowy przygotowanej przez firmę TISCHER. Co ważne, po przygodach caravaningowych będzie można ją po prostu zdjąć a do naszej dyspozycji pozostanie wówczas najnowszy pick-up dostępny na rynku.

Obok całej rodziny Marco Polo (modele ACTIVITY i HORIZON również zostaną pokazane na targach), zostanie zaprezentowana również klasa X, która (według słów Volkera Mornhinwega, szefa Mercedes-Benz Vans) „idealnie pasuje do asortymentu marki”. Co znajdziemy na pokładzie zabudowy stworzonej przez firmę TISCHER, nomen omen, niemiecką, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji kabin sypialnianych dla pick-upów?

Dziś wiemy, że wnętrze zabudowy jest szerokie na 1.5 metra i wysoka na prawie 2 m. Znajdziemy tu m.in. 3-palnikową kuchenkę gazową, składaną umywalkę i obrotową toaletę (dzięki temu będziemy mogli przekształcić „system” w prysznic). Swobodnie wyspać się tu będzie mogło dwoje dorosłych ludzi po złożeniu trzech siedzeń. 

Jak tłumaczą przedstawiciele marki, bodźcem do tego, by wprowadzić pick-upa z zabudową kempingową, był niewątpliwy sukces modelu Marco Polo HORIZON (testowaliśmy go na łamach naszego magazynu). Do tego (z myślą o m.in. angielskich caravaningowcach) producent wprowadza klasę X z zabudową z kierownicą po prawej stronie. 

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Według Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Caravaningowego, od stycznia do października 2017 roku zarejestrowano prawie 38 tysięcy nowych pojazdów we wszystkich klasach samochodów kempingowych. To rynek, który jest coraz poważniej traktowany przez „dużych” producentów samochodów nie tylko kempingowych. Dla klienta to świetna wiadomość - wszakże większa konkurencyjność to większy wybór i niższe ceny. 

VanEssa

Kolejną nowością, jaką zaprezentuje marka na targach, będzie model X z wysuwaną z paki kuchnią VanEssa. Cały moduł o wadze około 250 kilogramów pomieści lodówkę, sprzęt do gotowania i zmywania jak również miejsce na naczynia i sztućce oraz jedzenie. Cały system chroni przedział załadunkowy za pomocą pokrywy, która jest wykonana z wodoodpornego drewna tekowego. Stosuje się takie m.in. na jachtach. 

Mercedes klasy X w roli kampera 1


Bartłomiej Ryś08.01.20180