artykuły

4x44x4
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Koncepcyjny model Peugeota: Rifter 4x4

Czas czytania 2 minuty
Koncepcyjny model Peugeota: Rifter 4x4

Kolejny producent „zwykłych” samochodów osobowych zaatakował segment caravaningowy. Koncepcyjny model Rifter 4x4 wydaje się ciekawym połączeniem zwykłego kombivana z autem kempingowym.

Model Peugeot Rifter zastępuje poprzedni model Partner Tepee i bazuje na tej samej platformie, co Citroen Berling i Opel Combo (o którym pisaliśmy w ostatnim czasie). Aby nieco odróżnić ten model od pozostałej dwójki, Peugeot pokazał koncepcyjny model Rifter 4x4, który ma kilka interesujących dodatków caravaningowych.

Przede wszystkim na dachu ulokowano dwuosobowy namiot Overland. Dostać się do niego możemy za pomocą przymocowanej drabiny. Samo rozłożenie trwa zaledwie parę chwil.

Namiot ma 130 cm długości, 220 cm szerokości i 125 cm wysokości. Pokryty jest tkaniną wiatroszczelną i wodoodporną. 

Kolejnym elementem jest listwa (długość 1,35 m), na której ulokowano 100 diod LED w dwóch rzędach. Zamontowana nad przednią szybą powinna osiągnąć moc 300W.

Z pewnością nietypowym dodatkiem jest najnowszy model elektrycznego roweru górskiego eM02 FS Powertube z akumulatorem wbudowanym w ramę. Szczegółów na razie nie znamy.

Oczywiście Rifter jest wyposażony w napęd 4x4, którym będziemy mogli sterować wybierając jeden z trzech trybów: warunki normalne, śliska nawierzchnia, trudny teren. Całość będzie napędzana silnikiem BlueHDi o mocy 130 KM i 300 Nm momentu obrotowego. Za przełożenia odpowiada 6-biegowa skrzynia biegów. 

Kombivan dla podróżnika? To może się udać, ale trudno dziś stwierdzić, czy rzeczywiście będzie to auto „uniwersalne”, do jazdy na co dzień i do wypraw „za miasto”.

ReklamaKoncepcyjny model Peugeota: Rifter 4x4 1

Bartłomiej Ryś26.02.2018
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News