artykuły

4x44x4
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Iveco Daily 4x4 55S17W
Iveco Daily 4x4 55S17W

Kamperem Iveco w podróży dookoła świata

Czas czytania 3 minuty

Ile razy myśleliście o tym, aby rzucić wszystko, spakować plecak i wyruszyć w świat? Poznajcie śmiałków, którzy zbudowali niezwykły pojazd na podwoziu Iveco Daily i właśnie realizują przygodę życia.

Ta wyjątkowa 3-osobowa rodzina z Warszawy (Paweł, Magdalena i ich 5-letnia córka Julka) zdecydowała się spełnić marzenie o podróży w nieznane. Blisko 3 lata zajęło im przygotowanie do wyjazdu, którego jednym z kluczowych elementów był wybór pojazdu i jego zabudowa. Finalnie wyprawa odbywa się na pokładzie Iveco Daily 4x4 55S17W.

– Wiele godzin spędziliśmy na wyborze materiałów, wyposażenia i rozwiązań polecanych przez innych podróżników – wspomina Paweł Małecki. – W dużej mierze opieraliśmy się na książce Ulricha Dolde o budowaniu motorhome na ciężarówce 4x4. Zdecydowaliśmy się na zakup podwozia Iveco Daily 4x4 z 2016 roku. W kolejnym kroku zajęliśmy się zaprojektowaniem nadwozia, które w pełni spełni nasze oczekiwania. Finalnie nasz pojazd stanowi zabudowę mieszkalną i został wyposażony we wszystko, co potrzeba do zwiedzania świata – miejsce do spania i pracy, kuchnię, nowoczesną toaletę wraz z prysznicem, lodówkę oraz pralkę. Cała konstrukcja została pomysłowo zagospodarowana – zbiorniki na wodę pitną i szarą rozlokowano płasko pod podłogą zabudowy w celu najlepszego rozłożenia środka ciężkości. Na tylnym zwisie pojazdu zamontowano specjalną demontowaną skrzynię, pozwalającą bezpiecznie przewozić dwa elektryczne rowery dla naszej trójki.

ReklamaKamperem Iveco w podróży dookoła świata 1
Jeszcze jesienią 2018, przed planowanym wyjazdem, Iveco Poland doposażyło pojazd w komputer diagnostyczny Easy. Zostało również przeprowadzone szkolenie z zakresu obsługi komputera diagnostycznego i odczytu parametrów pracy silnika, układu oczyszczania spalin oraz weryfikacji stanu technicznego pojazdu.

Wyprawa dookoła świata wymaga mobilności i braku ograniczeń, jest to nie lada test dla nowoczesnych pojazdów – choćby z uwagi na eksploatację na dużych wysokościach, przy rozrzedzonym powietrzu czy stosowaniu paliwa niezgodnego z europejskimi normami EN-590. Komputer diagnostyczny umożliwi diagnostykę pojazdu w każdej chwili, a tam, gdzie tylko będzie dostęp do internetu – również zdalną diagnozę oraz ewentualne wsparcie ekspertów Iveco Poland.

Iveco Poland, poza wsparciem technicznym podróży, będzie przekazywać cykliczne informacje z tej wyjątkowej wyprawy na oficjalnym profilu facebook marki Iveco.


Krzysztof Dulny 26.02.2019 zdjęć 4
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News