Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-29.03 Sebastian

PREZENTACJE POJAZDÓW

OBLICZA CARAVANINGU

4x4

ponad rok temu  26.02.2019, ~ Krzysztof Dulny   

Iveco Daily 4x4 55S17W

Iveco Daily 4x4 55S17W

Ile razy myśleliście o tym, aby rzucić wszystko, spakować plecak i wyruszyć w świat? Poznajcie śmiałków, którzy zbudowali niezwykły pojazd na podwoziu Iveco Daily i właśnie realizują przygodę życia.

Ta wyjątkowa 3-osobowa rodzina z Warszawy (Paweł, Magdalena i ich 5-letnia córka Julka) zdecydowała się spełnić marzenie o podróży w nieznane. Blisko 3 lata zajęło im przygotowanie do wyjazdu, którego jednym z kluczowych elementów był wybór pojazdu i jego zabudowa. Finalnie wyprawa odbywa się na pokładzie Iveco Daily 4x4 55S17W.

– Wiele godzin spędziliśmy na wyborze materiałów, wyposażenia i rozwiązań polecanych przez innych podróżników – wspomina Paweł Małecki. – W dużej mierze opieraliśmy się na książce Ulricha Dolde o budowaniu motorhome na ciężarówce 4x4. Zdecydowaliśmy się na zakup podwozia Iveco Daily 4x4 z 2016 roku. W kolejnym kroku zajęliśmy się zaprojektowaniem nadwozia, które w pełni spełni nasze oczekiwania. Finalnie nasz pojazd stanowi zabudowę mieszkalną i został wyposażony we wszystko, co potrzeba do zwiedzania świata – miejsce do spania i pracy, kuchnię, nowoczesną toaletę wraz z prysznicem, lodówkę oraz pralkę. Cała konstrukcja została pomysłowo zagospodarowana – zbiorniki na wodę pitną i szarą rozlokowano płasko pod podłogą zabudowy w celu najlepszego rozłożenia środka ciężkości. Na tylnym zwisie pojazdu zamontowano specjalną demontowaną skrzynię, pozwalającą bezpiecznie przewozić dwa elektryczne rowery dla naszej trójki.

Jeszcze jesienią 2018, przed planowanym wyjazdem, Iveco Poland doposażyło pojazd w komputer diagnostyczny Easy. Zostało również przeprowadzone szkolenie z zakresu obsługi komputera diagnostycznego i odczytu parametrów pracy silnika, układu oczyszczania spalin oraz weryfikacji stanu technicznego pojazdu.

Wyprawa dookoła świata wymaga mobilności i braku ograniczeń, jest to nie lada test dla nowoczesnych pojazdów – choćby z uwagi na eksploatację na dużych wysokościach, przy rozrzedzonym powietrzu czy stosowaniu paliwa niezgodnego z europejskimi normami EN-590. Komputer diagnostyczny umożliwi diagnostykę pojazdu w każdej chwili, a tam, gdzie tylko będzie dostęp do internetu – również zdalną diagnozę oraz ewentualne wsparcie ekspertów Iveco Poland.

Iveco Poland, poza wsparciem technicznym podróży, będzie przekazywać cykliczne informacje z tej wyjątkowej wyprawy na oficjalnym profilu facebook marki Iveco.

GALERIA ZDJĘĆ

Dla Daily 4x4 nie istnieją miejsca nieosiągalne
Choć to kamper wyprawowy, wnętrze kojarzy się z domowym ciepłem
Na tylnym zwisie pojazdu zamontowano specjalną demontowaną skrzynię, pozwalającą bezpiecznie przewozić dwa elektryczne rowery
Iveco Poland doposażyło pojazd w komputer diagnostyczny Easy

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Pink25 1 ponad rok temu Kiedy start?. Gdzie można będzie czytać o przebiegu?. Jest gdzieś do obejrzenia plan co o jak będziecie zwiedzać?. Pozdrawiam i powodzenia !. Szacunek!
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony