artykuły

4x44x4
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon

Będzie rodzinny i amerykański

Będzie rodzinny i amerykański

Swego czasu Jeep potrafił zrobić piękny samochód - taki jak np. model Grand Wagoneer. Sergio Marchionne, szef Fiat Group, potwierdził w Detroit, że nowe auto będzie dzierżyć legendarną nazwę.

Model, który zastąpi mało udanego Commandera, ma pojawić się w styczniu 2013 roku. Reporterzy zapytali szefa grupy Fiata i Chryslera czym nowe auto będzie się różnić od Commandera, który zakończył swój żywot rok temu.
- To był samochód nie nadający się do spożycia. - stwierdził Włoch. - Sprzedaliśmy kilka, ale nie mam zielonego pojęcia dlaczego ludzie to kupowali.

Marchionne potwierdził też, że grupa chce "zabić" jednego z tradycyjnych dla niej vanów - albo Dodge Grand Caravan albo Chrysler Town & Country. Spekuluje się, że Grand Caravan ma większe szanse przeżycia w tej sytuacji. Szef powiedział, że firma, która straci swojego vana, dostanie nowe tego typu auto, ale bez bocznych suwanych drzwi.

Grupa zastanawia się czym zastąpić Dodge Nitro i Jeepa Liberty.
- To największa dziura w naszym portfolio. Nitro musi być czymś zastąpione jak najszybciej, ale niekoniecznie autem ze znaczkiem Dodge. Może to będzie Chrysler, nie wiem. Dajcie nam jakieś 40 dni na podjęcie decyzji. - tłumaczył Marchionne. 

Firma będzie dalej skupiać się, rozwijać i inwestować w silniki V8 Hemi.

Źródło: www.motogazeta.mojeauto.pl
Oprac. JG


Administrator21.01.20110