artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Trzecia generacja ogrzewania Airtronic marki Eberspaecher

Trzecia generacja ogrzewania Airtronic marki Eberspaecher

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu posiadaczy kamperów na większą niezależność, firma Eberspaecher opracowała najnowszej generacji powietrzne ogrzewanie postojowe.

Na targach Caravan Salon 2022 firma Eberspaecher zaprezentuje autonomiczne rozwiązania w zakresie komfortu cieplnego pojazdów kempingowych. Premiera Airtronic 3 to także najnowsza aplikacja, która pozwoli użytkownikowi w każdej chwili monitorować aktualny stan akumulatora pokładowego.

Producent ogrzewań postojowych zaprezentuje najnowszą nagrzewnicę powietrza - piecyk działający niezależne od silnika, który utrzymują przyjemne ciepło w pojeździe nawet przy wybitnie niskiej temperaturze zewnętrznej. Trzecia generacja ogrzewania powietrznego Airtronic firmy Eberspaecher łączy w sobie najnowocześniejszą technologię ze sprawdzonymi funkcjami umożliwiającymi szybkie ogrzanie wnętrza. Airtronic 3 to kolejny krok w dziedzinie w optymalizacji zużycia energii. To także gwarancja płynniejszej regulacji mocy grzewczej. Inżynierowie dołożyli starań, by urządzenie pracowało wyjątkowo cicho. Fani caravaningu docenią też ogrzewanie postojowe podróżując w górskich regionach. Dzięki automatycznej kompensacji wysokościowej urządzenie gwarantuje optymalne spalanie, nawet gdy zawartość tlenu w powietrzu zmniejszy się z powodu obniżenia ciśnienia na bardzo dużych wysokościach. Wyraźnie podniesiono poprzeczkę, gdy wspomnieć, że trzeciej generacji ogrzewanie powietrzne bez problemu będzie pracować na wysokościach aż 5500 m n.p.m.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Cztery warianty modelu Airtronic 3

Najnowsza propozycja zadebiutuje w licznych wariantach mocy – od 2 do 8 kW. Warianty o mocy 2 kW i 4 kW będą dostępne zarówno w wersji dla kamperów z silnikiem wysokoprężnym jak i benzynowym.

Prócz powyższego rozwiązania producent z Esslingen pokaże systemy zarządzania energią Xellstor. To kolejny krok firmy w kierunku rozszerzenia jej dotychczasowego, dobrze znanego portfolio produktów z zakresu ogrzewania i chłodzenia. Xellstor to komfortowe, w pełniautonomiczne systemy zasilania i zarządzania energią produktów Eberspaecher. Mogą dostarczać energię do samego pojazdu kempingowego lub do dodatkowych odbiorników mocy. Na targach nie zabraknie też rodziny wodnych wymienników ciepła Silencio – od teraz dostępnych w trzech wersjach z różną liczbą dmuchaw i mocą grzewczą od 1,5 do 4 kW. Każdy taki model można indywidualnie zintegrować z posiadanym kamperem.

Fot. Eberspaecher


Rafał Dobrowolski16.06.20220 zdjęć 1