Reklama
Bilbord - bookingcamper

DOBRZE WIEDZIEĆ

PRZEGLĄD RYNKU

WIADOMOŚCI

10 miesięcy temu  20.06.2020, ~ Krzysztof Dulny   

Rekordowy maj. Wzrost liczby rejestracji kamperów w Niemczech

Fot. Hobby

Pomimo kryzysu związanego z koronawirusem rejestracja pojazdów rekreacyjnych w Niemczech wzrosła w maju o prawie 16% w porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego (ponad 14 000 pojazdów). Aż 30-procentowy wzrost rejestracji (10 000 pojazdów) odnotował segment nowych pojazdów kempingowych, dla którego tegoroczny maj okazał się najlepszym miesiącem w historii branży. Spadła z kolei liczba rejestracji nowych przyczep (o około 16%).

W Niemczech zainteresowanie kamperami i przyczepami kempingowymi cieszy się w ostatnich latach bezprecedensową popularnością, a zainteresowanie nie maleje pomimo kryzysu związanego z epidemią. Co więcej, jest ono coraz większe, zwłaszcza teraz – po złagodzeniu ograniczeń związanych z podróżowaniem.

Od początku roku zarejestrowano w Niemczech 41 713 pojazdów rekreacyjnych. To o 5,2% mniej niż w tym samym okresie rekordowego 2019 roku, ale o 8,3% więcej niż w mocnym roku 2018. Liczba rejestracji nowych samochodów kempingowych (30 473 pojazdów) w pięciu pierwszych miesiącach tego roku była o 2,1% wyższa w porównaniu z rokiem poprzednim.

Co więcej, przemysł spodziewa się dalszego wzrostu popytu w nadchodzących miesiącach, tłumacząc to faktem, że caravaning jest jedną z najbezpieczniejszych form wypoczynku w obecnych czasach. Podróżujesz w zaufanym gronie, masz własne łóżko, własne sanitariaty, sam sobie gotujesz i w ogóle w dużej mierze jesteś samowystarczalny, można wręcz powiedzieć – zawsze i wszędzie w domu. Bezpieczeństwo takiej formy podróżowania jest niepodwarzalne.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Jaro 1 9 miesięcy temu Pewnie dlatego, że ludzie boją się podróżować z "innymi" i wolą bardziej odizolowane środki transportu. https://citymagazine.pl/... Ciekawe jak jeszcze całą korona-mania na nas wpłynie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony