artykuły

wiadomosciWIADOMOŚCI
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
4000 zł dopłaty do elektryka!

4000 zł dopłaty do elektryka!

Czas czytania 4 minuty

Electric Vehicles Poland, firma polskiej grupy kapitałowej Holding1, opracowała i uruchomiła specjalny program finansowania zakupu motocykli, motorowerów i skuterów elektrycznych, w ramach którego w prosty sposób można skorzystać z rządowej dopłaty w wysokości do 4 000 zł. Innowacyjne rozwiązanie finansowe, dynamizujące rozwój rynku jednośladów elektrycznych w Polsce, powstało przy współpracy z PKO Leasing.

Firma Electric Vehicles Poland (EVP) została powołana do działania w 2019 roku. EVP nie tylko ma w swojej ofercie wysokiej klasy pojazdy elektryczne, ale też ułatwia szerokiemu gronu odbiorców uzyskanie dopłat programowych „Mój Elektryk”, upraszczając do minimum cały proces zakupu pojazdów.

Nowy instrument finansowy zakłada realizację formalności związanych z pozyskaniem finansowania z programu „Mój Elektryk” przez autoryzowanych dealerów we współpracy z PKO Leasing, wiodącą firmą leasingową w Polsce. Opracowane rozwiązanie umożliwia zaliczenie rządowej dotacji (w wysokości do 30% wartości pojazdu i w kwocie nie przekraczającej 4000 zł) na poczet opłaty wstępnej leasingu jednośladu. Dzięki temu, klient może odebrać niemal każdy pojazd z oferty EVP, uiszczając jedynie pierwszą ratę leasingu. Okres leasingowania elektrycznego motocykla, motoroweru czy skutera z homologacją drogową to 36 miesięcy, po których następuje wykup końcowy w wysokości 1% ceny pojazdu netto.

4000 zł dopłaty do elektryka! 1

– Zainteresowanie pojazdami elektrycznymi konsekwentnie rośnie i coraz więcej firm decyduje się na wymianę swojej floty na elektryczną. Nasz projekt został powołany w celu uproszczenia tego procesu oraz wsparcia przedsiębiorców w zakupie elektryków. Dotychczas jedną z większych barier były formalności związane z pozyskaniem finansowania. W EVPoland stworzyliśmy proces, który realnie umożliwił klientom skorzystanie z dopłat i ułatwił zakup pojazdu elektrycznego. – mówi Paweł Pawicki, dyrektor marketingu Electric Vehicles Poland

ReklamaSródtekstowy YT PC
Elektryczne jednoślady to nie tylko środek transportu przyjazny środowisku, to także niezbędne narzędzie pracy współczesnych firm, które wykorzystują zalety płynące z ich użytkowania, szczególnie w środowisku miejskim: możliwość poruszania się bus pasami, możliwość wjazdu do stref zamkniętych dla pojazdów spalinowych, bardzo niskie koszty użytkowania, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, gdzie koszty paliw w transporcie tradycyjnym radykalnie rosną. Idealnym przykładem są firmy z sektora dostaw i cateringu, które bardzo świadomie i w coraz większej skali przesiadają się na pojazdy elektryczne.

Motorowery i motocykle z silnikami elektrycznymi są obecnie z powodzeniem wykorzystywane w wielu Parkach Narodowych, a także przez służby leśne, które doceniają bezinwazyjne dla środowiska przemieszczanie się w naturalnych warunkach.

To wreszcie doskonały sposób na rozwój sektora turystycznego – podróżowanie niemal bezszelestnymi, ekologicznymi pojazdami nie tylko jest przyjemne dla kierowcy, ale też po prostu nie irytuje otoczenia dokuczliwym hałasem i zapachem spalin. Warto zauważyć, że w ostatnim czasie w wakacyjnych regionach powstaje wiele wypożyczalni oferujących turystom bezemisyjne jednoślady, choćby takie jak elektryczne motocykle Surron, które w takiej roli sprawdzają się doskonale. Z dopłat do zakupu jednośladów elektrycznych skorzystać mogą firmy, w tym jednoosobowe działalności gospodarcze, rolnicy, spółdzielnie, fundacje, stowarzyszenia oraz jednostki sektora finansów publicznych i administracji samorządowej.

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
Lista modeli objętych programem finansowania zakupu w ramach projektu specjalnego EVP – PKO Leasing dostępna jest na stronie internetowej .

4000 zł dopłaty do elektryka! 2


Szymon Kwiatkowski02.08.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News