DOBRZE WIEDZIEĆ

miesiąc temu  29.10.2020, ~ Szymon Kwiatkowski   

Upiór w Kamperze

Czy jesteśmy wybitnymi znawcami teatru? Trudno powiedzieć tak o zespole Polskiego Caravaningu, jednak mamy ogromne aspiracje! I dlatego od czasu do czasu zachęcamy do obcowania z wysoką kulturą w teatrze i operze.

Okazuje się że i w dobie pandemii, mamy całkiem spore możliwości. Oczywiście w pakiecie ograniczeń nie dostaniemy widoku z antresoli, czy smaku szampana wypitego w foyer, ale bez wątpienia uda nam się obcować z klasyką.

Najsłynniejsze teatry z regionu Emilia Romagna udostępniają dla swoich widzów bezpłatne spektakle online. Możemy obejrzeć Operę Verdiego, lub spektakl Pucciniego nie wychodząc z domu. Jest to możliwe dzięki platformie Opera Streaming, gdzie można poczuć niezwykły klimat prosto z Włoch. Kultura i historia spotykają się tam z innowacjami, czego dowodem może być szereg organizowanych wydarzeń online. Ze względu na ograniczenia obowiązujące do 24 listopada w całym kraju w związku z pandemią, region wychodzi naprzeciw turystom i mieszkańcom, którzy nie mogą osobiście skorzystać z oferty kulturalnej.

 

 

Opera Streaming to pierwszy portal z transmisjami bezpłatnych spektakli online we Włoszech. Sztuki prezentowane na kanale YouTube oraz dedykowanej stronie projektu, pochodzą z najsłynniejszych Teatrów Operowych regionu Emilia Romagna. Publiczność z całego świata może obejrzeć na żywo wybrane dzieła z teatrów z Bolonii, Piacenzy, Reggio Emilia, Modeny, Ferrary, Ravenny i Riminii. To miejsce wybitnych twórców takich jak kompozytor Giuseppe Verdi, dyrygent Arturo Toscanini czy tenor Luciano Pavarotti. Każdy z nich wpłynął na rozwój regionu – stał się także częścią muzycznego dziedzictwa Włoch. Wśród spektakli, które znajdują się w ofercie platformy Opera Streaming, można zobaczyć również dzieła tych wielkich mistrzów. Dostępne są spektakle archiwalne, oraz przedstawienia premierowe.

W zapowiedziach czytamy już o możliwości obejrzenia m.in. “Otello” Giuseppe Verdi’ego pod dyrekcją Orkiestry Teatru Miejskiego w Bolonii, już 18 listopada o godz. 20:00 prosto z PalaDozza w Bolonii.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony