artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Na strategię wzorniczą 3 mln zł od PARP

Na strategię wzorniczą 3 mln zł od PARP

Czas czytania 3 minuty

Nie dalej jak miesiąc temu pisaliśmy o możliwości uzyskania dofinansowania dla biznesów, które ucierpiały na skutek pandemii, a teraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła nabór „Wzornictwo w MŚP”, który ma wspierać polskie przedsiębiorstwa z Polski Wschodniej w zakresie rozwijania i wdrażania, powstałych w ramach działań wzorniczych, nowych lub ulepszonych produktów.

Projektujesz kampery, przyczepy czy sprzęt kempingowy? 7 maja Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) uruchomiła nabór „Wzornictwo w MŚP”, który finansowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (FEPW). Celem działania jest podkreślenie znaczenia wzornictwa jako elementu budującego konkurencyjność oraz innowacyjność mikro, małych oraz średnich firm.

Ile możesz otrzymać od PARP? Maksymalne dofinansowanie projektu może wynieść 3 mln zł! Wsparcie wyniesie do 85% wartości projektu, co oznacza, że Twój wkład to co najmniej 15% całkowitego kosztu projektu.

Nabór potrwa do 2 lipca br. Łączna pula wsparcia wynosi 100 mln zł. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu to 200 tys. zł.

Kto może się ubiegać i na co przeznaczyć wsparcie PARP?

Program jest skierowany do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw (MŚP) z terenu Polski Wschodniej, do którego zalicza się województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz część województwa mazowieckiego (z wyłączeniem regionu warszawskiego stołecznego (m. st. Warszawa oraz powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego – zachodniego i wołomińskiego).

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Celem działania jest kompleksowe wsparcie MŚP w zakresie wykorzystania procesów wzorniczych w celu lepszego dostosowania firm do potrzeb, wymagań i oczekiwań klientów oraz zwiększenia atrakcyjności oferowanych przez nie produktów. W ramach naboru „Wzornictwo w MŚP” firma może przeprowadzić audyt wzorniczy oraz przygotować strategię wzorniczą, a następnie z wykorzystaniem pełnego procesu wzorniczego zaprojektować oraz wdrożyć nowy produkt. Dodatkowo, co jest ważne, przez cały czas realizacji projektu przedsiębiorca korzysta z wiedzy oraz doświadczenia projektanta wzorniczego.

Wzornictwo jako narzędzie wdrażania innowacji

Wsparciem do 85% wartości projektu można sfinansować: koszty usług doradczych związanych z przeprowadzeniem audytu wzorniczego i opracowaniem strategii wzorniczej, koszty usług doradczych niezbędnych do wdrożenia strategii wzorniczej, w tym związanych w procesem projektowania wzorniczego obejmującego projektowanie, prototypowanie oraz testowanie, nabycie środków trwałych innych niż nieruchomości zabudowane i niezabudowane.

Wdrażasz całkowicie nowy produkt lub ulepszasz wzorniczo już oferowany w branży caravaningowej? PARP dofinansuje oprogramowania i inne wartości niematerialne w formie patentów, licencji, know-how, a też np. koszty robót i materiałów budowlanych, o ile są bezpośrednio związane z instalacją maszyn i urządzeń. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie PARP.

Fot. PARP


Michał Żak09.05.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News