artykuły

dobrze-wiedziecDOBRZE WIEDZIEĆ
ReklamaBilbord - Webasto 01.11-30.11 Sebastian

Jedziemy na wakacje. Gdzie paliwo jest najdroższe?

Czas czytania 2 minuty
Jedziemy na wakacje. Gdzie paliwo jest najdroższe?

Wystartował lipiec, a więc wystartowały również wakacyjne wojaże. Cóż, kamper lub samochód z dość dużą przyczepą kempingową lubi sporo „wypić”. Przed wyjazdem warto więc sprawdzić, w którym miejscu w Polsce paliwo jest najtańsze. 

Średnie detaliczne ceny paliw we wszystkich województwach sprawdza każdego tygodnia BM Reflex. Według najnowszych danych najdroższej jest w województwie zachodniopomorskim. Średnia cena benzyny 95-oktanowej to 4,5 zł za litr, oleju napędowego 4,3 zł a gazu LPG - 1,99 zł. W każdym z tych trzech przypadków to najwyższa średnia cena w Polsce. To zła informacja dla turystów, bo według innych statystyk to właśnie zachodniopomorskie jest (szczególnie latem) w czołówce najchętniej odwiedzanych województw. Wpływ na cenę ropy lub benzyny ma również bliskość z granicą niemiecką - nasi sąsiedzi wybierają Polskę, ponieważ u siebie zatankują za minimum 5,5 zł za litr. Opłaca się? Pewnie.

A gdzie jest najtaniej? W województwie dolnośląskim - tam cena Pb95 oscyluje w granicach 4,26 za litr a ropy 4,05 zł. LPG - 1,73 zł. 

Ceny w pozostałych województwach są mniej więcej na podobnym poziomie i średnio (w skali kraju) prezentują się następująco: 4,29-4,39 za litr PB95, 4,11-4,20 za ON i 1,81-1,88 LPG. 

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości na przyszłość. Eksperci mówią, że cena baryłki ropy znów poszła w górę, więc w przeciągu kilku-kilkudziesięciu następnych dni możemy się spodziewać podwyżek nawet o kilkadziesiąt groszy.

ReklamaJedziemy na wakacje. Gdzie paliwo jest najdroższe? 1

Administrator04.07.20170
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News