artykuły

4x44x4
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?

Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?

Czas czytania 5 minut

Przeszkody terenowe i ekstremalne przechyły to wystarczający powód, by skutecznie pozbyć się wody w każdych okolicznościach przyrody. Przecież nikt nie powiedział, że skorzystanie z prysznica wymaga postoju w równym „terenie”.

Strefa prysznicowa w strefie wejściowej? Brodzik prysznicowy zaraz za… progiem drzwi do zabudowy kempingowej? Dokładnie tak, więc jeśli chcesz skorzystać z kąpieli, musisz tylko powiesić zasłonę prysznicową i podłączyć słuchawkę, bo przyłącze wody masz pod ręką!

Mamy kolejne informacje o najnowszej propozycji w segmencie kampervanów o długości 6 metrów i masie całkowitej 3,5 t. Mowa oczywiście o propozycji marki Terracamper https://polskicaravaning.pl/dzial/26-abc-caravaningu/artykuly/brodzik-prysznicowy-zaraz-za-progiem,57713. Firma kojarzona od 10 lat z konwersją typoszeregu VW Transportera 4x4, tym razem opracowała rozwinięcie układu wnętrza o nazwie „Flex+” na pokładzie nieco większego furgonu z napędem na 4 koła.

Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?  1

TEGRAVEL z wyższym dachem i specjalnie opracowanymi karbonowymi nadstawkami (z obu stron!) posiada poprzeczne łóżko i rozkładaną sofę. Jest część wypoczynkowa, jest w pełni wyposażony aneks kuchenny z płytą indukcyjną i dużą lodówką kompresorową. Zatrzymajmy się chwilę na lodówce z dwoma strefami temperaturowymi.

Mowa tu o modelu Dometic z serii CFX o pojemności 75 litrów. Ta chłodziarko-zamrażarka ma pokaźne wymiary – jej długość to ok. 89 cm (ma 495 mm szerokości i 472 mm wysokości). Jej gabaryty stanowią punkt odniesienia, gdy wyobrazić sobie: jak relatywnie dużą strefę mokrą udało się zaproponować w prezentowanym kamperze. Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?  2

ReklamaDlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?  3
Do wyobraźni przemawia kadr – tak wygląda powierzchnia zajętej podłogi, gdy lodówkę wysunąć z aneksu kuchennego.

Prysznic w strefie wejściowej do zabudowy kempingowej

Pisaliśmy o „zatopionym w podłodze brodziku”.Nadal nie znamy wymiarów brodzika, ale patrząc na zdjęcia, te niewiele odbiegają od standardu dużych skrzynek Euro (800 x 600 mm). Mając z kolei na uwadze obniżenie progu do zabudowy – mowa o typowym dla pojazdów z bocznymi drzwiami odsuwanymi obniżeniu fragmentu podłogi – na czas kąpieli mamy bardzo satysfakcjonującą swobodę ruchów. Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?  4

Bez przesady można przyjąć, że taka kabina prysznicowa „ad hoc” ma wymiary przynajmniej 800x700 mm.

- Strefa prysznicowa znajduje się w strefie wejściowej, więc jeśli chcesz skorzystać z prysznica, wystarczy zdjąć pokrywę brodzika, powiesić zasłonę prysznicową i podłączyć słuchawkę do przyłącza wodnego usytuowanego pod ręką, bo w ściance bloku kuchennego - przybliża procedurę kąpieli na pokładzie TEGRAVEL Kanittha Cramer z firmy Terracamper GmbH.

Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?  5

Czy można skorzystać z prysznica z pominięciem kroku nr 1? Wszak wskazują na to otwory w pokrywie brodzika. Można się domyślać, że perforacje w pokrywie służą „tylko” do usunięcia skroplin po kąpieli.

Kampervan poszerzony z obu stron

Strefa mokra na pokładzie prezentowanego kampervana to nie jedyna ciekawostka. TEGRAVEL z karbonowymi "poszerzeniami" docenimy nie tylko w strefie mokrej. To właśnie wyprofilowane elementy sprawiają, że w tylnej części pojazdu jest miejsce na komfortowe łóżko poprzeczne (199 x 150 cm) na ramie z listew sprężynowo-płytowych. Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?  6Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?  7

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Prócz tego jest sposób, by na wzdłużnie zaaranżowanej sypialni wyspały się kolejne dwie osoby. I tu właśnie zasługa modyfikacji seryjnej karoserii furgonu Volkswagenie Crafter4Motion. Symetryczne poszerzenie pojazdu jest izolowane na całej powierzchni nadstawek z włókna węglowego.

Podobnie jak w przypadku innych modeli, tu także możesz liczyć na łatwy w użyciu system, który umożliwia przymocowanie różnych akcesoriów – nie tylko we wnętrzu. W pierwszym przypadku mowa o szynach mocujących, dzięki czemu do pomyślenia jest pokład dla 2-, 4-, a nawet 5-osobowej załogi! Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?  9Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?  10

Co lżejsze akcesoria mocowane są z wykorzystaniem rzepów. W ten sposób można konfigurować „uchwyty” na ścianach bocznych i tylnych drzwiach, by w każdej chwili skorzystać na postoju np. ze stołu i krzeseł turystycznych.

Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?

Jak każdy kamper 4x4 od Terracamper, także ten może być „uszyty na miarę”. Podniesienie dzielności terenowej to np. zasługa zmodyfikowanego zawieszenia i większych opony AT. I tu znów słów kilka o strefie mokrej. Kamper powstał z myślą o aktywnych fanach caravananingu, dlatego wspomniany brodzik skrywa dwa odpływy. Oba usytuowano po przekątnej, więc w narożnikach.Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4?  11

Dlaczego niejeden odpływ w brodziku kampera 4x4? Skoro mowa o pokładzie pojazdu (prawie) ekspedycyjnego, którego naturalnym środowiskiem są przeszkody terenowe i ekstremalne przechyły, to zewsząd warto móc skutecznie pozbyć się wody w każdych okolicznościach przyrody. Przecież nikt nie powiedział, że korzystanie z prysznica wymaga postoju w równym „terenie”.

Fot. Terracamper


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News