artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Zapomnij o codzienności w sercu włoskich Alp

Zapomnij o codzienności w sercu włoskich Alp

Czas czytania 3 minuty

Latem trekking, jazda rowerem i rafting, a zimą – białe szaleństwo na ponad 150 km tras narciarskich. Otoczona majestatycznymi pasmami górskimi Val di Sole to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku i harmonii z przyrodą.

Z uroków Val di Sole można korzystać przez cały rok, czy spacerując otulonymi zielenią szlakami, czy oddając się chwili relaksu w lokalnycah termach, czy wreszcie na zaśnieżonych stokach zimą – tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Prawdziwie słoneczny kemping

Val di Sole to również nazwa pięknego kempingu zlokalizowanego w urokliwej Val di Pejo. To otoczone trzema pasmami górskimi Ortles-Cevedale, Adamello i Dolomitami Brenta, a położone na wysokości 1250 m, w zieleni Parku Narodowego Stelvio miejsce jest idealnym punktem wyprawowym dla tych, którzy chcą spędzić aktywne, a jednocześnie odprężające wakacje w bliskim kontakcie z naturą.
Można tu uprawiać wiele aktywności: spacery i wędrówki, rafting i spływy kajakowe, jazdę konną i wędkarstwo, nordic walking i kolarstwo górskie. Zimą natomiast cała okolica przemienia się w królestwo białego szaleństwa, przyciągając narciarzy i miłośników sportów zimowych. Popularnością cieszą się również wędrówki w rakietach śnieżnych przy świetle księżyca oraz jazda fatbikiem. Znajdują się tu także słynne Terme di Pejo, gdzie można odpocząć i skorzystać z walorów uzdrowiska.

Zapomnij o codzienności w sercu włoskich Alp 1
Kemping Val di Sole
Loc. Dossi di Cavia, 3, 38024 Cogolo di Pejo
valdisolecamping.it

Zapomnij o codzienności w sercu włoskich Alp 2

Esencja zdrowego wypoczynku

Również na wysokości 1250 m, ale na południowch stokach łańcucha Ortles-Cevedale zlokalizowany jest górski kemping Cevedale. To spokojne, słoneczne miejsce, otoczone zielenią Parku Narodowego Stelvio, idealne na relaksujący i zdrowy wypoczynek dzięki terapiom uzdrowiskowym w Pejo Spas i odprężającym spacerom ścieżkami parku Stelvio. Jest to również idealne miejsce dla wszystkich stawiających na aktywny wypoczynek. Do dyspozycji są: rafting, spływy kajakowe, canyoning, wspinaczka po via ferratach w pobliskich Dolomitach lub wycieczki na lodowce. Kemping otwarty jest również zimą, a znajduje się zaledwie 2 km od wyciągów narciarskich, stoków i tras narciarstwa biegowego w Pejo.
Otoczone sosnowym lasem Dolomitów miejsce zaskakuje lokalizacją. Odległość do miasta to zaledwie 500 m, a w 10 minut znajdziemy się w Tonale-Marilleva-Folgarida-Pejo. Okolica sprzyja uprawianiu sportów, a latem można wziąć udział w zorganizowanych wycieczkach i wieczorach muzycznych.
Ograniczona liczba stanowisk kempingowych (duża powierzchnia, prąd i parking) oraz urokliwe domki (dwie sypialnie, kuchnia, łazienka z prysznicem, weranda i ogród) zapewniają znakomity wypoczynek i zdrowo spędzony czas na łonie natury. Kemping jest przyjazny zwierzętom, oferuje bezpłatne Wi-Fi i rowery, bar-minimarket, grill, salę do spotkań z przyjaciółmi i nowoczesne zaplecze (także dla osób niepełnosprawnych) z pralką i bezpłatną ciepłą wodą.

Zapomnij o codzienności w sercu włoskich Alp 3

Zapomnij o codzienności w sercu włoskich Alp 4
Kemping Cevedale

Via di Sotto Pila, 4, 38026 Fucyna, Ossana
campingcevedale.it

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat Trentino, zajrzyj na stronę visittrentino.info

Artykuł pochodzi z numeru 2 (116) 2024 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator18.06.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką Trentino
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News