artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - bookingcamper
Łódź
Łódź

W Łagiewnikach będzie postój dla kamperów

Jak podaje expressilustrowany.pl, Urząd Marszałkowski w Łodzi zdecydował, które projekty zostaną zrealizowane w ramach wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Jednym z nich jest pomysł stworzenia „miejsc do kamperów”. Warto pamiętać, że projekty do tego „odłamu” budżetu zgłaszają sami mieszkańcy.

To właśnie oni zdecydowali, że „miejsca dla kamperów” powstaną przy ul. Wycieczkowej 86. Nie znamy szczegółów tej inwestycji, nie wiem, czy mowa jest o kempingu czy po prostu placu z podłączeniem do wybranych mediów. Fakt jest jednak taki, że projekt ten (głosami mieszkańców) został wybrany do realizacji jako jeden ze 155 innych. Łącznie w całym głosowaniu na budżet obywatelski oddano ponad 87 tysięcy głosów. 

Pozostałe 8 zwycięskich projektów w Łodzi to m.in. zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieczy czy warsztaty terapeutyczne dla pacjentów przy ul. Spornej. Ciekawą inicjatywą jest stworzenie „plastobusa”. Będzie to „zwykły” autobus jeżdżący po województwie i szukający talentów plastycznych. 

Miejsca postojowe dla kamperów wraz ze ścieżkami rekreacyjnymi przy ul. Wycieczkowej 86 zostały wycenione na 300 tysięcy złotych. 


Bartłomiej Ryś05.12.20181