Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

miesiąc temu  14.01.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Czy wkrótce będziemy mogli legalnie skorzystać z kempingów? Wszystko wskazuje na to, że tak. Nasza branża również się buntuje

Czy wkrótce będziemy mogli legalnie skorzystać z kempingów? Wszystko wskazuje na to, że tak. Nasza branża również się buntuje fot. Bartłomiej Ryś

Przedsiębiorcy z takich miejscowości jak Karpacz, Świeradów Zdrój i Szklarskiej Poręby postanowili oficjalnie otworzyć swoje biznesy od poniedziałku, 18 stycznia. Na konferencji prasowej zapowiedziała to Małgorzata Chełchowska, ich przedstawicielka.

Powodem takiej decyzji jest fakt, że aż 95% mieszkańców regionu utrzymuje się z turystyki. 

Zabrano nam możliwość pracy a pracownikom godnej płacy - podkreśliła Chełchowska podczas wystąpienia przed kamerami.

Wszystko odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego i zgodnie z wytycznymi Sanepidu. W Karpaczu, dla przykładu, ruszy stok „Relaks”. Mówił o tym Jędrzej Stanek, jego współwłaściciel.

Nie ma badań potwierdzających, że uprawianie sportu na świeżym powietrzu jest niebezpieczne, że stoki muszą być zamknięte. Apeluję do wyciągowców: otwierajmy się i zachowajmy środki bezpieczeństwa. Wyciągowcy mają kredyty, muszą zapłacić za prąd i pracownikom. Ile mamy czekać? Do marca kiedy ten śnieg stopnieje?

Kempingi, przynajmniej teoretycznie, nadal powinny zostać zamknięte tak samo jak hotele. Wiele obiektów dostosowało się jednak do obecnej sytuacji i świadczą usługi parkingowe dla kamperów i przyczep kempingowych udostępniając przy okazji prąd. 

Wystawiam paragony i faktury, działam w pełni legalnie - przekonywał naszego dziennikarza jeden z współwłaścicieli takiego obiektu. - Zamknięte są sanitariaty, ale można skorzystać z punktu serwisowego. Właścicielom kamperów to w zupełności wystarczy - dodał.

Kolejne kempingi zapowiadają bunt. Według nieoficjalnych informacji w następnym tygodniu przynajmniej kilka pół zlokalizowanych w całym kraju również chce funkcjonować jako parking z możliwością podłączenia prądu. Oficjalna informacja ma zostać ogłoszona wspólnie po opracowaniu odpowiedniego zabezpieczenia prawniczego. Przypomnijmy, że, według obecnych taryfikatorów, właścicielowi pola kempingowego grozi kara do 30.000 zł za prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na oferowaniu krótkoterminowego najmu parcel. Jednak coraz głośniej mówi się o tym, że zakaz działalności a więc i egzekwowanie kar z tego tytułu jest niekonstytucyjne bez wprowadzania stanu klęski żywiołowej.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

 • 13
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ JaśPomorski 3 miesiąc temu Dość tego teatrzyku i wreszcie zabrać się do odbudowy wy-"rządzonych" szkód. Cieszę się że wreszcie będzie tętnić życie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ JaśPomorski 2 miesiąc temu Dość tego teatrzyku i wreszcie zabrać się do odbudowy wy-"rządzonych" szkód. Cieszę się że wreszcie będzie tętnić życie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Kampermaniak 1 miesiąc temu No wreszcie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony