artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Rusza sezon narciarski w Karpaczu! [FOTO]

Rusza sezon narciarski w Karpaczu! [FOTO]

Czas czytania 3 minuty

Utrzymujące się przymrozki w Karkonoszach umożliwiły stacjom narciarskim naśnieżanie stoków. W Karpaczu sezon zostanie otwarty już w najbliższy weekend 1-2 grudnia. 

Na ten moment czekali chyba wszyscy miłośnicy sportów zimowych. W najbliższy weekend 1 i 2 grudnia stacja narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar zapowiedziała inaugurację sezonu narciarskiego 2018 / 2019. Wydajny i nowoczesny system naśnieżania, przychylność aury pogodowej oraz doświadczenie pracowników umożliwiły przygotowanie znajdujących się tam tras narciarskich. 

„Na ten moment wszyscy długo czekaliśmy. Dziś już ze stu procentową pewnością możemy potwierdzić i zaprosić na pierwsze w tym sezonie szusowanie. Nasze trasy są bardzo dobrze nasnieżone” – mówi Noemi Kościsz z Białego Jaru. „Pozostaje jeszcze równomierne rozgarnięcie śniegu na stokach i jesteśmy gotowi do sobotniej inauguracji sezonu” – dodaje Kościsz. 

Wyciąg w sobotę będzie czynny od 9:00 do 21:00, a w niedzielę i nadchodzącym tygodniu do godziny 16:00. Od soboty będzie również dostępna zlokalizowana w górnej części stoku szkoła narciarska z zamkniętym i bezpiecznym stokiem dydaktycznym. Początek sezonu to doskonały moment na rozpoczęcie przygody ze sportami zimowymi. Adepci narciarstwa, którzy zdecydują się na naukę z początkiem sezonu będą mieli w perspektywie przynajmniej 4 miesiące na szlifowanie swoich umiejętności. 

Tegoroczna jesień, która była wyjątkowo ciepła i sucha nie napawała optymizmem wszystkich miłośników sportów zimowych. Aura zmieniła się dopiero w połowie miesiąca gdzie pojawiły się pierwsze przymrozki. Stacje narciarskie w Karkonoszach i na Podhalu nie próżnowały i od razu rozpoczęły naśnieżanie stoków. Niektóre stacje takie jak Winterpol Karpacz wyposażone są również w innowacyjną fabrykę śniegu – Snow Factory. Dzięki temu produkowały śnieg już pod koniec października i to nawet w dodatnich temperaturach. 

ReklamaRusza sezon narciarski w Karpaczu! [FOTO] 1
Wybierając się na stok po kilkumiesięcznej przerwie warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu tak by pierwsze szusy nie były ostatnimi w sezonie. Kilka ćwiczeń rozciągających oraz krótka rozgrzewka przygotuje nasze mięśnie i organizm do aktywności fizycznej. Nie należy również zapominać o bezpieczeństwie poruszania się na stoku o czym przypomina dekalog FIS. 


Bartłomiej Ryś29.11.2018 zdjęć 7
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News